1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
 3. Tüm sosyal medyada kullanıcı adı sorgulama

Tüm sosyal medyada kullanıcı adı sorgulama

Sosyal medya kullanıcı adı sorgulama
4

Merhaba. Uzun zamandır yazmıyordum. Malum işler, güçler. Bugün sizlere, artık devasa bir boyuta ulaşan sosyal medya üzerinde bulunan neredeyse tüm internet sitelerinde kullanıcı adı sorgulamayı göstereceğim. Bu yöntemle, sosyal medya sitelerinde kullanıcı adının alınıp alınmadığını konrol edebileceksiniz.

Sosyal medya kullanıcı adı sorgulama

Büyüyen sosyal paylaşım platformlarında üyelikleri gerçekleştirirken sizlere sıkça kullanacağınız takma isim (nicknames yani kullanıcı adı) sistem tarafından verilir veya almanız önerilir. Aslında bu sizin bir nevi sosyal adınız ve soyadınız. (Ben örneğin yıllarca iCon kullanıcı adını kullandım)

İnternet üzerinde onlarca sosyal medya sitesi var. Facebook, Twitter, Linkedin, Tumblr, Youtube gibi onlarcası mevcut ve halihazırda sizlerde bu sosyal medya sitelerinin bir çoğunu kullanıyorsunuzdur. Bu sitelerde bir kullanıcı adı seçmek bazen zorunlu bazen de size kalmış durumda ama genelde sosyal medya adresinizi paylaşırken site adı.com/kullanıcıadınız şeklinde arkadaşlarınıza veriyorsunuz veya Twitter gibi sitelerde sadece kullanıcı adınızı söyleyerek arkadaşlarınızla paylaşma durumunuz var. (Benim hknkr olduğu gibi)

Sosyal medya kullanıcı adı sorgulama
Sosyal medya kullanıcı adı sorgulama

Sosyal medya hesaplarını sorgulama

İşte bu bahsettiğim sosyal medya siteleri üzerinde kullanıcı adınızın henüz kayıtlı olup olmadığını, diğer internet sitelerinde yer alıp almadığını (müsait olup olmama durumu veya kayıt olup olmama durumu) sorgulamaya yarayan birden fazla site var, ben bazılarını sizlerle paylaşacağım.

KnowEm isimli site bunlardan ilki, 2000 li yılların başından bu yana bu hizmeti veriyor ve hali hazırda 120 den fazla popüler sosyal medya sitesinde kullanıcı adınızı sorgulayıp sonuçlarını uygun değil / uygun şeklinde sizlerle ingilizce olarak paylaşıyor. Ayrıca belirtiğiniz kullanıcı adına ait internet sitelerinin de kullanılabilir olup olmadığını da size sunuyor. Eğer kullanıcı adınızın uygun olan sitelerde otomatik olarak üye olunup sizin adınıza kayıt olmasını istiyorsanız ücretli bir şekilde sisteme üye olma şansınız da var. Ücretli üye olduğunuzda sorgulama yapacağınız sitelerin sayısı 300 ü geçiyor, bunu da belirteyim.

İnternet sitesi: https://knowem.com

namechk isimli internet sitesi biraz daha profesyonel ve daha fazla internet sitesi üzerinde sorgulama yapma şansınız var.

İnternet sitesi: https://www.namechk.com

Bu site dışında aşağıdaki alternatifleri de kullanabilirsiniz,

https://www.namecheckr.com

http://checkusernames.com

Yorum Yap

Yorumlar (8)

 1. _avatar

  Güzel bir makale olmuş. Bu şekilde bazı karışıklıklar ortadan kaldırılmış olacak.

 2. _avatar

  Sosyal medya kullanıcı adı bulmak bu kadar kolay olmazdı her halde çok işimize yarayacağı kesin işlemcinize kuvvet..

 3. _avatar

  Ben Namechk kullanıyorum çok başarılı şekilde analiz yapıyor.

 4. _avatar

  Saatlerce isim düşünmek yerine, fikir hocası olan namechk ile daha basit şekilde işlemlerimi halledebiliyorum.

 5. _avatar

  acayip işe yarar bir yazı olmuş çünkü tek tek kullanıcı adı sorgulamak çok uğraştırıcı oluyordu bu sayede işim kolaylaştı

 6. _avatar
  11 ay önce

  yazınızda belirttiğiniz kullanıcı adı sorgulama sistemlerini kullanıyorum teşekkür ederim.

 7. _avatar

  Verdiğiniz bilgiler sayesinde iyi bir kullanıcı adı alma şansım oldu bilgiler için teşekkür ederim. Bu sayede siteler dışında aramalarda sosyal medya da da google da çıkma şansını yakalıyoruz. İyi bir kullanıcı adı iyi bir gelişim sağlıyor.

 8. _avatar

  Konu çok faydalı. namechk sitesini çok beğendim. Sosyal medyada kullanıcı adlarını sorgulama ve uygun olup olmadıklarını saniyeler içinde öğrenme süper bir hizmet. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.