İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

0

İnstagram, dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden biri; tabii ki bir diğer sosyal medya devi olan Facebook tarafından alındıktan sonra daha da geliştirilmeye başlandı. Her kullanıcı gibi sizde zamanı geldiğinde çeşitli sebeplerden dolayı instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Genellikle son zamanlarda bağımlılık olduğu için veya “ilişkilerde yaşanan sorunlar” nedeniyle kapatılıyor instagram hesabı. Peki instagram hesabı nasıl kapatılır? işte sorunun cevabı:

İşlemlere başlamadan önce bilmeniz gerekeni yani en son da söylemem gerekeni şimdi söylüyorum: hesabınızı tamamen silme diye bir durum söz konusu değil. Sadece kapatırsınız, kimse görüntüleyemez. Siz tekrar şifrelerinizle giriş yapmadıkça da açılmaz. Bu ayrıntıyı unutmayın.

Şimdi gelelim instagram hesabını dondurma işlemlerine:

İOS ve Android sürümlerinde instagram uygulama tuşları farklı yerlerde duruyor; İOS da yukarda, Android’de aşağı kısımda. Siz profiliniz iconuna tıklıyorsunuz.

Sonra profili düzenle kısmına giriş yapıyorsunuz.

instagram-hesap-kapatma

En aşağı kısımda yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayalım. Sizden emin olup olmadığınızı soracak. Emin olmasak neden o kısma tıklayalım değil mi? Bu kısımda bize neden instagram hesabımızı kapattığımıza dair bir soru da gelebilir. O ekrana sallayın bir şeyler. Onay tuşuna bastıktan sonra hesabınız kapatılacaktır. Aslında yukarıda dediğim gibi bu “geçici” bir kapama… Tabii siz bir daha aynı şifrelerle girmedikten sonra bu sizin için “daimi” bir kapama olacaktır. :)

Yine eklemekte fayda var: instagram hesabı nasıl kapatılır konulu makalemizde yazanları yaptığınızda, instagram ile ilgili bilgileriniz kesinlikle silinmez. Geçici olarak tüm dünyanın erişimine kapatılır. Siz bir daha girmedikçe bu şekilde kalır. Tekrar giriş yaptığınızda kaldığınız yerden devam eder.

Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle