İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Google, internet explorer 6 desteğini kesiyor!


0

Oh be! Sonunda bu tip kararları görmek mutluluk verici; her halde webmasterler de bu habere sevinmiştir. İnternet explorer 6 webmasterlerin en nefret ettiği web tarayıcısı diyebilirim.

Özellikle ” internetten ” az buçuk anlayan kişiler internet explorer 6 kullanmaktan vazgeçse de ve microsoft güncellemeler yardımıyla bir çok bilgisayarda internet explorer’in son sürümünün güncellemesini yaptıysa da yine de bilgisayarı ilk geldiğinde internet explorer ile başlayan kişiler vardır: tabii güncellemeleri kapatan ve sürekli bu web tarayıcısını kullananlarda cabası…

Bana kalırsa microsoft’un zaten internet explorer için desteğini kesmesi gerek ama böyle bir hamle yapmaktan kaçınıyorlar herhalde; ama googleden böyle bir haber gelmesi iyi oldu diyebilirim. Belki onları da böyle bir karar almak konusunda zorlayıcı bir durum olur.

Google, 2010 içinde Gmail ve takvim uygulamaları başta olmak üzere IE6’ya verdiği desteği kesecek. IE6 yanında, Firefox 2.0, Safari 2.0 ve Chrome 3.0 da desteklenmeyecek tarayıcılar arasında. Yani web tarayıcıların tüm eski sürümleri için destekler kalkacak.

Web sitesi yaptıktan sonra internet explorerde özellikle web sayfasının kötü çıkmasından nefret ederdim. Bir de onun için artı ayar yapmak vs. offf can sıkıntısı… En güncel sürümü var ken zaten eski sürümü kullanmanın anlamı yok =)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle