İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Facebook Ayrılık Habercisi – Breakup Notifier

Facebook Ayrılık Habercisi – Breakup Notifier


Breakup NotifierFacebook’un kuruluş amacının dating (çöpçatanlık) olduğunu Sosyal Ağ filmi ile birçoğumuz öğrenmiş oldu. Her ne kadar insanlar arkadaşları ve çevresi ile iletişimde kalmak için facebook kullandığını söylese de, aslında dating bir çok kişinin  facebook kullanma nedenlerinden birisi.

Facebook’un neden kurulduğunu, nasıl kurulduğunu film sayesinde milyonlar öğrendi belki de ama bizler ilk türkiye’de revaç olmaay başladığı sıralarda forumlarda, çhat kanallarında sitenin kuruluş amacı hakkında bilgi sahibiydik!. Komplo teorilerinin döndüğü ortamda, biz de kendi görüşlerimizi ‘bilmeden’ söylemiştik. Fakat eninde sonunda film de olsa gerçek ortaya çıktı. Yani, her ne kadar bir sosyal paylaşım sitesi olsa da site kurulduğu anda ki işlevini büyük bir ölçüde devam ettiriyor: çöpçatanlık! Şuan da belki de bir çok kişi görünen planda siteyi arkadaşlarıyla iletişimde kalmak ve paylaşımda bulunmak için kullansa da çoğu insan ( sözüm meclisten dışarı, üstünüze alınmayın ) siteyi yeni bir ilişki ya da kısaca çöpçatanlık yapmak için kullanıyor diyebiliriz.

İşte bu insanlardan biri, Dan Loewenherz, nişanlısı ile birlikte nişanlısının kız kardeşi için çöpçatanlık yaparken, gözlerine bir sevgili adayı kestirirler. Ancak düşündükleri bu sevgili adayının bir ilişkisi vardır ve onlar da sürekli adayın ilişki durumunu takip ederler. Bu noktadan hareketle Dan, bu takibi otomatik olarak yapabilecek bir uygulama geliştirir.

Dan’in, Breakup Notifier yani ayrılık habercisi olarak isimlendirdiği uygulama yardımı ile ilişki durumunu takip ettiğiniz arkadaşlarınızı listenize ekliyorsunuz. Sistem listeye eklediğiniz arkadaşlarınızın ilişki durumlarında bir değişiklik olduğu anda size email ile bildiriyor. Tabii ki bunu yapması için o kişinin arkadaş listenizde olması gerekiyor. yoksa biraz zor haber alırsınız. =) aslında pek büyük bir esprisi yok ama şuan da facebooktaki en ilginç uygulamalardan biri olarak seçilmeye aday olmuş bile. =)

Şimdilik ücretsiz olan uygulama ilerleyen süreçte ücret karşılığında hizmet vermeye devam edecek.  Bir gecede 100 bin kullanıcıya ulaşan bu uygulama ile sevgili adayınızı kaçırmayın. Uygulama hakkındaki haberleri takip etmek için Breakup Notifier diye facebookta arama yapıp, fan sayfasına üye olabilirsiniz.

Uygulamanın web sitesi: http://www.breakupnotifier.com/

Şu sayfadaki haberden esinlenerek yazıldı: http://girisimo.com/facebook-breakupnotifier/

 

NOT: BU YAZIYI YAZDIKTAN BİR KAÇ GÜN SONRA, BU EKLENTİ FACEBOOK TARAFINDAN YASAKLANDI. SONRASINDA ÜRETİCİLERİ YENİ BİR SÜRÜMDEN BAHSEDİYORDU. SON DURUM NE BİLEMİYORUM AMA YİNE WEB SİTELERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. SAYGILAR.

Yorum Yap