İlginizi Çekebilir
Eliniz mause olsa?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Gmail için Buzz’landık!

Gmail için Buzz’landık!


Google yenilikleri devam ediyor; google buzz ile de tanışmış olduk bugün. aslına bakarsanız 2 gün önce duyurulan bu yeniliği inceleme fırsatını elde etmeden yazı yazmak istemedim; kısmet bu zamanaymış ki daha aradan çok zaman da geçmedi iyi haber bu =)

Google buzz nden çıktı? amaç ne idi? açıkcası anlayamadığım bir şey; çünkü hali hazırda wawe gibi bir projesi var idi google’nin… Böyle bir adım atması beni şaşırttı, fakat twitteri etkileyecek türden bir yenilik oldu bana göre… ayrıca mail sayfamızın daha fazla açık kalmasına sebebiyet verecek herhalde =) Ben sevdim açıkcası bu yeni buzz olayını… Fakat daha da geliştirilebilir türden bir yenilik, google labs ı incelemedim ama bu konuda da bir şey yapacaklarını düşünüyorum.

Bir an googlede bu işle çalıştığımı hayal ettim ve sonuç : ben olsam özellikle bir çok sitede kullandığımız gibi sağ alt tarafa veya direk sağ tarafa bir kutucuk şeklinde buzz lanan iletilerin çıkacağı bir bölüm eklemek ve mail kısmını biraz daha daratmak… Nasıl güzel olur mu?

Tabii google güncellemeleri bununla sınırlı değil… google.com mobil güncellemelerinin yanında ayrıca  kullanıcılar, favori restoranları, mekanları, mağazaları, yanlarındaki yıldız simgesine tıklayarak favorilerine ekleyebilecek. Tüm bunların yanında Google Maps mobil sürümü de yenilikten nasibini aldı. Google Buzz güncellemesiyle birlikte kullanıcılar, Google Maps üzerinden arkadaşlarının bulundukları yerleri görebilecek.

Yorum Ekle