İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri

İlet.in


2

FF de gördüğüm bir paylaşımdan sonra, bir blogcu arkadaşımızın yazısı vesilesiyle yeni bir sosyal medya sitesinden haberdar oldum.” ilet.in ” Siteyi biraz inceledikten ve kutsal bilgi kaynağı google de kontrol ettikten sonra bloguma da bir yazı yazmaya koyuldum.

– Site tamamen türkçe, anladığımız kadarıyla da bir türk girişimci/girişimciler tarafından organize ediliyor.

– tasarımı kötü olsa da, extra özellikleri hoş. resim, video, linkleri iletiye eklemek friendfeed benzeri bir görüş oluştursa da, biraz farklı sanki… deneyince göreceksiniz.

– Eksiklikleri çok fazla.

– APİ konusunda neler olacak bilgimiz yok.

– Site de girişimciler konusunda herhangi bir bilgi yok.

– daha pek duyulmamış gibi.

– ve bence en önemlisi, domain daha önce bir yabancıdaydı sanırım. yeni alınmış ve bu projeye başlanmış. bunu da sitenin google aramalarında eski info ile görünmesinden anlıyoruz.

Bir alternatif sosyal medya sitesi ilet.in

İleri de neler başarır, bunu kestirmek zor. öncelikle kurumsallaşması gerek bana göre, sonra da doğru bir tasarım ile yolunu çizmeli… Eklentiler, eklemeler, yeni özellikler bundan sonra gelmeli. Ama herhalde onlar bu işe koyulduklarına göre bir bildikleri var diyoruz ve sadece sizlere duyuruyoruz böyle bir siteyi…

yöneticilerine de bir mail atacağım. belki biraz bilgi de biz koparırız ha ne dersiniz?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

 1. 12 sene önce

  bu site internette ücretsiz olarak dağıtılan Sharetronix adlı sosyal paylaşım scripti ile kurulmuş.
  Yani çok büyük bi yatırım yapıldığını sanmıyorum (sadece host ve domain ücretleri).Ayrıca kurumsallaşacağınıda pek sanmıyorum.Sonuçta Ücretsiz bi scriptle kurulmuş ve scriptte pek bi geliştirilme yapılmamış.
  Tüm isteklere rağmen grafiklerin güzelleştirilmemesini buna bağlıyorum.

 2. haklı olabilirsin.

  ben siteye ilk girdiğimde, daha çok bir yeni oluşum olduğunu düşünmüştüm. ama nette bir kaç yerde daha bu yazdığın scripti kullandıkları konusunda yazılar okudum. eğer öyleyse, fazla uzun ömürlü değildir. =) bakalım, takip edeceğiz. belki geliştirmek isterler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.