İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. KTü’den tüm öğrencilere @ogr.ktu.edu.tr uzantılı mail adresi

KTü’den tüm öğrencilere @ogr.ktu.edu.tr uzantılı mail adresi

ktulogo

ktulogoBu haberi biraz geç yazdım aslında uzun süredir var ama google‘nin beni daha çok sevmesi için şimdi ekliyorum = ) @ogr.ktu.edu.tr uzantılı mailleri ktü öğrencileri de nasıl kullanacağını tam olarak bilmiyor aslında…

Evet, çoğu öğrenci aldımı bilmiyorum aslına bakarsanız bence gerek bile yoktu ama Karadeniz Teknik Üniversitesi ( KTÜ ) öğrenciler için mail adresi açıyor: adı ve soyadınızdan oluşan ki şu şekilde = adınızsoyadınız@ogr.ktu.edu.tr

Eğer almak istiyorsanız , transkript sayfasındaki yönergeleri izliyorsunuz; kaydınızı tamamlıyorsunuz.

Bu işlemlerden sonra artık bu mail sizin; tabii ki ktü‘nün hizmetlerinde sınır yok =) MSN olarak da kullanabileceğiniz bu hesabınıza gelen mailleri http://login.live.com adresinden giriş yaparak takip edebiliyorsunuz.

iyi günlerde kullanın = )

DÜZELTME: Arkadaşlar; bu mailin şifresi artık normal öğrenim süreci olanların transkript sayfasında şifre ve giriş linkleriyle beraber yayınlanmaya başladı.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. icon_avatar
  11 sene önce

  bu konu biraz tanıdık geldi 😀 😀

 2. icon_avatar

  çok güzel 😉 8)

 3. icon_avatar

  eyw süper paylaşım, kaliteli bir siteye benziyor

 4. icon_avatar

  arkadaşlar ktünün öğrencilere verdiği mail adresi nasıldı tam olarak unuttum kendımkimi hiçbir yerde bulamıyorum

 5. icon_avatar

  Merhaba,
  ktu.edu.tr uzantılı hesabımızı verdiğiniz adresten açmaya çalışınca “Bu Microsoft hesabı yok.” şeklinde uyarı alıyoruz. birde şifremizin ne olduğunu nasıl öğrenebiliriz?? tahmin ettiğim üzere bilgi işlem bölümünün böyle bir bilgisi yok ?
  teşekkürler

 6. icon_avatar

  Merhaba Oğuzhan,

  Bunun için ktu.edu.tr daha önce ayarlamaları yapmak için bilgi veriyordu ama sanırım bunu artık kaldırmış. – az önce kontrol ettim. – ktü bilgi işlem bu konuda o yıldan sonra bir gelişme kaydedemedi. Yani kısaca: ktü bilgi işlem dışında biri bir işlem yapamaz şuan. iyi günler.

  [quote]Merhaba,
  ktu.edu.tr uzantılı hesabımızı verdiğiniz adresten açmaya çalışınca “Bu Microsoft hesabı yok.” şeklinde uyarı alıyoruz. birde şifremizin ne olduğunu nasıl öğrenebiliriz?? tahmin ettiğim üzere bilgi işlem bölümünün böyle bir bilgisi yok ?
  teşekkürler[/quote]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.