İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. En iyi Seyahat Uygulamaları

En iyi Seyahat Uygulamaları


en iyi seyahat uygulamalarıAkıllı telefonlar hayatımızı yönetmeye başladığından beri, gezilerinizi daha eğlenceli ve çekilir hale getirebilecek uygulamalar ve içerikler de var. Bunların bir çoğu, bir çok sistem için de geçerli; android, ios veya windows mobile için bu uygulamaları, uygulama merkezlerinden indirip kullanabilirsiniz. Ve bu uygulamaları kullanmak için sadece internet paketinizin olması yeterli ve bu da neredeyse bedava kullanacağınız anlamına geliyor.

İletişim için;

– Whatsapp

Bu uygulama ile internetin aktif olduğu her yerden istediklerinize bedavaya mesaj, resim, video vb. gönderebilirsiniz.

Skype

Telefon görüşmelerini internete taşıyarak bir devrim yapan skype ile istediğiniz yerden arayabilirsiniz hem de ücretsiz! Bu da size seyahatlarınızda çok önemli bir can simidi işlevi göreceğini gösterir.

Haritalar için;

– Google Maps

Google maps, bu konuda zaten bir numara ve tahtından kolay kolay ineceğe benzemiyor. İphone’nin yaşadığı büyük sorunlardan sonra harita uygulamasını kapatması veya bir süreliğine devre dışı bırakması bu uygulamanın tekrar liderliğe oturmasına neden oldu. Kullanım kolaylığı zaten en büyük artısı.

– Yandex Harita

Rusya da kimseye aman vermeyen ve ülkemizi de pilot bölge olarak seçerek agresif bir reklam kampanyası ile tüketicilerin karşısına çıkan yandex in harita uygulamasının ön büyük artıları trafik bilgileri de vermesi ve panaromik cadde görüntüleri ile karşınıza çıkması olsa gerek.

Pratikleştirmek için;

Seyahat ederken her işleminizi hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak bir çok uygulama var; ben bunlardan 3 tanesini yazmak istiyorum. Öncelikle instagram zaten bir çok akıllı telefonda kendine zaten yer buluyor. Bu uygulama yardımıyla resimlerinizi düzenleyebilirsiniz. Değişik efektler yardımıyla resimlerinizi daha güzel bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun yanında, hava durumu, açılış saatleri gibi bazı bilgileri size sağlayan triposo uygulaması ile bir çok kırtasiye ürünlerini yani uçak bilgileri, biletleriniz vs. gibi kağıt yığınlarını bir arada tutup her an çıktı alınabilecek şekilde saklayan tripit uygulaması da işinizi görecek uygulamalardan bazıları.

Çeviriler için;

Yurt dışında seyahat edecekler için çok yararlı ve işe yarar uygulamalardan ilki herkesin bildiği google translate uygulaması olsa gerek. Bu uygulama ile 64 dilde çeviri yapabilirsiniz. Bunun yanında henüz türkçe desteği olmayan Vocre uygulamasını kullanarak da özellikle söylediğiniz cümleyi istediğiniz dilde size tekrar ederek çalışmasıyla yanınızda bulunması gereken uygulamalardan biri olduğunu size bas bas bağırıyor diyebilirim. :)

Bu uygulamaları kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemi hangisi ise; onun uygulama merkezlerinde arama kısmına yazıp, indirmeniz ve kurmanız yeterli. Sonrasında gezi sırasında size ne kadar yararlı olduğunu göreceksiniz. :)

İyi gezmeler. :)

 

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

  1. 7 sene önce

    Teşekkürler aslında yeterli değil ama en önemli olanlar bunlar zaten bi kısmını herkes her zaman kullanıyor. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir