İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. Facebook Protesto

Facebook Protesto


” Facebook hesabınızı kapatmak ister misiniz ” adlı yazımdan sonra sıra geldi facebookta son günlerde çokça dillendirilen, her videonun – resimin altına kopyalanıp yapıştırılan şu yazı hakkında konuşmaya: 10NİSAN-13NİSAN ARASI PROFİLİMİ DONDURUYORUM NEDEN DİYE SORARSANIZ ALLAHIMIZA PEYGAMBERİMİZE KÜFÜR EDEN BİRÇOK GRUP VAR EN AZ +20Bin KİŞİNİN ŞİKAYET ETTİĞİ HALDE BU GRUPLAR KAPATILMADI FACEBOOK’DA 35MİLYON TÜRK VAR BU FACEBOOK EN ÇOK PARAYI BİZ TÜRKLERDEN KAZANIOYR PROTESTO AMAÇLI RİCA EDİYORUM SİZDE 10 NISANDAN 13 …NİSANA ARASI PROFİLLERİNİZE GİRMEYİN BU FACEBOOK’UN ŞEREFSİZ YÖNETİCİLERİ O GRUPLARI KAPATMAYI BİLSİN ====> KOPYALA DEVAM YAPISTIR.

Haklı bir facebook protestosu; bahsedilen grup sayfasını ben de gördüm. Hatta 4-5 defa ben de şikayet ettim, şikayet metinlerini de google translate yardımıyla ingilizceye çevirip yolladım ki bir şey anlasınlar; boş yere yapmıyoruz diye… Ama yok, yok… Kaç ay oldu hala o grup duruyor ve grubun sahibi o grupta millete küfür ediyormuş; ben katılmadım – görmedim açıkcası…

Bu konuda görüldüğü gibi bir protesto var ama söylenenler yapılcak mı , uyulcak mı bilmiyorum.

Bunun yerine bir mail hazırlanıp toplu bir şekilde facebook’a gönderilirse daha iyi olur düşüncesindeyim; fakat ben yine de protesto metnini aynen paylaşıyorum.

Türkler’in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook’ta bir süredir Allah’a ve Hz. Muhammed’e (SAV) karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar göze çarpıyor. http://www.facebook.com/group.php?gid=8832907735 sayfasında da olduğu gibi bu sayfanın üyeleri akıllarına gelen her türlü küfürü rahatça yazıyor.

Ancak Facebook yöneticileri tüm uyarılara rağmen sayfaları yayından kaldırmıyor, yahut çok yavaş davranıyor.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler “10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!” diye bir grup kurdular. Grubun şu anda 23 bin üyesi bulunuyor.

Facebook Nasıl Pasif Edilecek?

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacaklar.

Kullanıcıların Facebook’u pasif etmeleri içinse; Hesap Ayarları’na girip Hesabı Pasif Et demeleri yeterli olacak.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. icon_avatar

  evet kardeşler..facede dini videolar paylaşan bir kardeşim…

  ve bu yüzden kapatıldım..
  en ufak bir taciz en ufak bir küfür olmaz …

  allaha havale ediyom..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.