İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Firefox için Facebook Sohbet Eklentisi

Firefox için Facebook Sohbet Eklentisi

Sosyal ağların diğer uygulamalara entegre edilmek için bir çok uygulama sahipleri arasında ummalı bir çalışma var ve herkes bir adım öne geçmek için aşırı azim gösteriyor günümüzde. Facebook‘un dünya üzerindeki popülaritesini zaten biliyoruz; bunu kullanmak için de social api’sini kullanıp bir şeyler yapan bir çok yazılım şirketi var. Mozilla Firefox üreticileri de uzun zamandır facebook social api‘yi deniyordu ve sonunda firefox ile facebook messenger yani sohbet özelliğini entegre edip yayınladılar.

Örnek bir resim:

facebook firefox messenger

Resimde de gördüğünüz gibi bu eklenti yardımıyla siz internette gezebiliyorsunuz ama hemen sağ tarafta, aynı facebook anasayfada olduğu gibi yanda sohbet sekmesi ve akışlar görünmeye devam ediyor ve sohbetten biri size yazdığında alt tarafta yine facebookta olduğu gibi sohbet penceresi açılıyor. ama siz tabii o sırada istediğiniz sitede dolanabiliyorsunuz.

Bu eklentiyi kullanmak için öncelikle firefox 17 sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Eğer kurulu değilse veya eski sürüme sahipseniz güncelleme yaptıktan sonra Messenger for Firefox sayfasına gidip ‘turn on’ e basmanız yeterli! Eklenti anında aktifleşiyor. Kullandıkça alışmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Bu eklentinin diğer bir özellikleri de; size gelen mesajları, arkadaş isteklerini ve bildirimleri de takip etme imkanınızın olması. 🙂

Bu  eklenti için güzel de bir video hazırlamışlar; izlemek isterseniz:

{youtube}pSGoS8VkOFE{/youtube}

Yorum Yap