İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Android için En Önemli 8 Uygulama


1

android uygulamalarıSıkı bir android hastası olduğum için, sürekli google play da yeni çıkan ve tutulan uygulamaları araştırıp, denemek istiyorum; bunlar neticesinde uzun süreli bir android kullanıcısı olduğum içinde en gerekli gördüğüm 8 uygulamanın isimlerini size yazmak istedim. Tabii ne işe yaradıklarını da birazcık anlatarak…

Eğer sizinde android telefonunuz varsa, size de önerim bunları telefonlarınıza kurmanız. Telefon özellikleriniz iyiyse zaten bu android uygulamaları hepsine birden sahip olmanızı öneririm. :)

Bunları telefonunuza kurmak istiyorsanız, google play da arama yaparak kullanabilirsiniz. :)

1) MX Player

Video izlemek için birebir; ayrıca eklentileri de mevcut. Bazı eklentilerini kurarak, telefonunuzda film izleme keyfinizi artırabilirsiniz. Altyazı desteği olduğu gibi tabii ki nerdeyse tüm video formatlarını destekliyor.

2) Pixlr Expres

Aslında çoğu insan instagram’ı önerebilir; ama ben resim editleme konusunda bu programı kullanmayı daha çok öneriyorum. Sonuçta amaç, resimleri düzeltip, efekt katıp sosyal medya sitelerinde yayınlamaksa, ayrıyetten bir instagram sitesinde resim yükleyip sonra twitter, faceye aktarmanın bir anlamı yok. Bu bahsettiğim uygulama yardımıyla resimleriniz üzerinde onlarca çalışma yapabilirsiniz ve bu resmi kaydedip sonra istediğiniz sitede yayınlayabilirsiniz. Bir çok eklentisi de var. Telefonunuzda photoshop kullanmak gibi bir şey bu uygulama…

3) Yandex Maps

Yandex, bu uygulaması ile telefon uygulamaları piyasasına çok iyi bir giriş yaptı aslında; apple’nin hava durumu ve harita eklentisinde çıkan sorunlar sonrasında bir adım öndeyken daha da ileri gitti diyebiliriz. Google maps’ı da sollamış.

4) WhatsApp

Telefonların olmazsa olmazı bu uygulama hakkında konuşmaya gerek yok; dosya, mesaj vs. bir çok şeyi bu uygulama yardımıyla aynı uygulamaya sahip arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Online olarak!

5) Google Chrome veya Opera Mini

Telefonda bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız bu iki uygulamadan birini seçmenizi öneririm, son zamanlarda androidde yaşanan gelişmeler neticesinde ise chrome tarayıcısı bir adım öne geçmiş bulunmakta.

6) Lig TV

İlla müşterisi olmak zorunda değilsiniz; spor hakkında tüm haberleri, sonuçları, puan durumu gibi extraları bu uygulama sayesinde görüntüleyebilirsiniz. Maçkolik sitesinin uygulamasını da isteyen deneyebilir.

7) AgingBooth

Bu uygulama tamamen eğlenceye dönük bir uygulama. Bu uygulama ile flash tv nin o saçma ama eğlenceli yaşlandırma tekniğini kullanarak resimleriniz üzerinde oynama yapabileceksiniz. :)

8) Pudding Camera

Farklı çekimleri birleştirip enterasan resimler ortaya çıkarmak için çok iyi bir uygulama.

Tabii burada yazdığım 8 tane dışında mesela herkesin kullanmayacağı ama gerekli uygulamalarda var; örneğin işbankası müşterilerinin işcep uygulaması kullanması gibi veya bump gibi dosyaları telefonlar üzerinde anında gönderme işlevi gören kullanışlı bir uygulama veya banjo gibi yeni trend olan resimleri ve bulunduğu yeri gösteren bir uygulama gibi bir çok uygulama da sayılabilir. Ben en önemli gördüklerimi paylaştım, gerisi size kalmış. :)

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle