Samsung Galaxy A52 Format Atma Hard Reset
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Samsung Galaxy A52 Format Atma Hard Reset

0

Samsung Galaxy A52 cihazı nasıl sıfırlanır? Samsung Galaxy A52’deki tüm veriler nasıl silinir? Samsung Galaxy A52’de varsayılan ayarlar nasıl geri getirilir? Aşağıda sizlere tüm Samsung Galaxy A52 telefonlarında kullanabileceğiniz sıfırlama / format atma yöntemi gösterilecektir. Donanım tuşları ve Android 11 üzerinde ayarlar kısmından nasıl formatlama yapılacağı anlatılmıştır. Sıfırlama işlemini telefonunuz yavaşladığınızda yapmanız önemlidir; bunu yaptığınızda cihazınız daha hızlı çalışacaktır. Bu işlemler öncesi yedek almayı unutmayın.

Orta segment kullanıcılara hitap eden, özellikle kampanyaları takip ederek indirimli olarak alındığında çok kazançlı çıkacağınız bir cihaz. A52 gerçekten orta segment cihazlar içerisinde farkını gösteriyor. Kamerası ve hızı ile parasının hakkını veriyor. Ben cihazını satın aldığımda One UI 3.1 sürümü ve Android 11 işletim sistemi ile gelmişti ki, bu ikisi bir arada olduğunda tadından yenmez bir durum ortaya çıkıyor. Hızı, kasmaması, fotoğraf kalitesi ile kullanıcıyı tatmin edecek türden… Galaxy serisinin yeni yüzü olan Samsung Galaxy A52 cep telefonunuzu ücretsiz bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da format atma işlemini yapabilirsiniz. Format atma ya da fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonucunda telefonunuzda bulunan tüm verilerin silineceğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Samsung Galaxy A52

Gerçekten başarılı bir telefon.

Samsung A52 Format Atma

Format atma işlemine başlamadan önce cihazınızda bulunan Google adresinizi kaldırmayı unutmayın. Her ihtimale karşı şifrenizi bir yere not edin. Sonrasında aşağıdakileri sırasıyla yapınız;

 1. İlk önce akıllı telefonunuzu C Tipi kabloyla bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlayın. Samsung A52 cihazınızı kapatmak için Ses Kısma + Güç tuşuna birkaç saniye basın. Şarjınızın %40 ve üzerinde olduğuna dikkat edin.
 2. Telefon kapandığında ekran kararacak ve yeniden açılırken hafif titreyecek, bu sırada hemen Sesi Azalt’ı bırakın ve Ses açma + Güç düğmelerine aynı anda basın. Önce Samsung sonra Galaxy yazıları ekrana gelene kadar bekleyin, daha sonra tüm tuşlara basmayı bırakın.
 3. Bir süre sonra karşınıza “Recovery Mode” ekranı gelecektir. Bu ekranda dokunmatik tuşlar çalışmaz, aşağı yukarı Ses tuşları ile gezebilirsiniz. Onaylama tuşu ise bu kısımda Güç (Power Button) dur.
 4. Wipe Data / Factory Reset seçeneğine gelin ve Güç tuşuna basın. Açılan ekranda No / Yes seçeneklerinden Yes seçeneğinin üzerine gelin ve Güç tuşuna basın. Sonra açılan ekranda Factory data reset seçeneği gelecek ve yine güç tuşuyla onaylayın.
 5. Format işlemi başlayacaktır.
 6. Format tamamlandıktan sonra Back seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basarak menüye dönün.
 7. Recovery mode ekranında bulunan “reboot system” seçeneğine bastığınızda, cihazınız yeniden başlayacaktır. Bu işlem sırasında telefonun açılışı biraz uzun sürebilir. (Eğer Power off seçeneğini seçerseniz telefon kapanır ama bir daha ki açılışta yine recovery mode açılabilir, dikkat edin).

Samsung Galaxy A52 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Donanımsal tuşlar yardımı olmadan – herhangi bir teknik karışıklığa mahal vermeden, telefon ayarları kısmından da format atabilirsiniz. Cihazınız açık bir şekilde elinizdeyse menüde bulunan fabrika ayarlarına sıfırlayın seçeneği ile cihazınızı sıfırlayabilirsiniz (Resimli anlatım var). Bunun için sırasıyla;

 1. Telefonunuzun Ayarlar seçeneğine giriş yapın.
 2. Menüde bulunan Genel Yönetim > Sıfırla sıralamasını takip edin.
 3. Açılan kısımda bulunan “Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin ve Samsung’un ekrandaki yönlendirmelerini takip edin. Sıfırlama işlemi sonrası telefonunuz baştan başlayacak ve tüm verileriniz silinecektir.

Resimli anlatım sırasıyla;

Samsung Galaxy A52 Format Atma Video

Samsung Galaxy A52 Format Atma Resimli Anlatım

www.samsung.com

Umarım burada yazılanlar sorununuzu çözmüştür, bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle