1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Android Google Hesabını Silme

Android Google Hesabını Silme

Android Google Hesabını Silme

Android Google Hesabını SilmeAndroid sistemi yüklü telefon kullanıyorsanız sizinde yaşadığınız sorunlardan biri de herhalde android telefonlardan gmail hesabını kaldırma sorunudur. Bunun tabii ki değişik sebepleri olabilir; mesela benim sorunum: google ile telefon sekronize olduktan sonra google mail adreslerinin telefon rehberimde gözükmesi nedeniyle neredeyse telefonu fabrika ayarlarına döndürecektim! Mesaj yazıcam; listede neredeyse tüm mail adresleri var. Bir de isim olarak listede olmaları yüzünden telefon numarası mı yoksa mail mi karıştırıyor insan! İşte bu yazımla beraber sizde Fabrika ayarlarına dönmeden gmail hesabını android telefondan kaldırma çözümü ile beraber android google hesabınızı silmiş olacaksınız. Android Google Hesabını Silme :

Android google hesabınızı sildiğinizde; android ile sekronize olmuş oyunlarınızı, rehberinizdeki google maillerini vs hep telefondan kaldırmış olacağınızı unutmamalısınız! Size android google hesabını kaldırma sorununu çözmek için 2 yöntem vereceğim. Böylelikle google hesabı telefonunuzdan kaldırılmış olacaktır.

  1. Yöntem: Telefon ayarlar kısmında yer alan hesaplar bölümünde google hesabınıza tıklayın ve kaldır’ı seçin. Size muhtemelen bir yedek hesap olması gerektiğine dair uyarı verecek. Bu uyarıyı dikkate almayın ve kaldırın deyin.
  2. Yöntem: Telefonunuzda yüklü olan gmail uygulamasını açın. Sonra home tuşunun yanında bulunan tuşa basarak ayarlara girin. (gmail ayarlarına girmek bazı telefonlarda farklı olabilir.) Gmail hesabınızın ismine tıklayın ve veri kullanımı altında yer alan gmail’i sekronize et kutucuğu eğer seçilmişse onu iptal ediyoruz. Geri tuşu ile kaydedip çıkış yapın. Tekrar gmail hesabınızın isminin üzerine tıklayın ve gmail’i sekronize et yazısının üstüne tıklayın, silmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayın ve sağ üst köşede yer alan hesabı kaldır a basıyoruz. Bu biraz daha uzun bir yöntem oldu.

Bir de ingilizce android google hesabını silme video anlatımı var; onu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorum Yap