İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Nokia telefon rehberini Samsung telefona aktarma

Nokia telefon rehberini Samsung telefona aktarma
2

Nokia rehberinizi sorunsuz bir şekilde samsung telefonlara yükleyebilirsiniz. Aslında burada samsung telefon derken hepsini kast etmiyorum: samsung kies modelini destekleyen tüm telefonlara nokia rehberinizi aktarabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan iki program ise;

– Nokia PC Suite

– Samsung Kies

Bu iki programı resmi sitelerinden indirip bilgisayarlarınıza kurunuz.

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayınız; USB takıldıktan sonra sürücülerin yüklenmesini bekleyin, telefon ekranınızda herhangi bir uyarı gelirse Nokia Pc Suite seçeneğini seçmeyi unutmayın. Nokia PC Suite programını açın ve rehberinizi resimdeki gibi bilgisayarınıza yedekleme işlemini başlatın.

nokia rehber yedeği alma

Bir sonraki ekranda rehberinizi yedeklemeniz gereken klasörü sizden soracak; masaüstünü seçin ve rehber yedeğini almayı sonlandırın.
Şimdi nokia rehber yedeğimizi almış bulunmaktayız.

Samsung Kies programını açalım, bu sefer Samsung model telefonumuzu bilgisayara bağlayalım. Burada hatırlatma: bazı android modellerinde USB hata ayıklama seçeneğinin aktif olması gerekebilir. Veya USB ile veri depolama gibi seçeneği seçmeniz sizden istenebilir.

Başarılı bir şekilde telefonunuzu bağladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak.
Burada ” Samsung olmayan bir cihazdan yedek verilerinizi aktarın ” seçeneğini seçin, Nokia‘yı işaretleyin ve devam edin. Bir sonraki ekranda daha önce aldığımız nokia yedeğimizin klasörünü hedef klasör olarak gösterin ve işleme devam edin. Rehber yedeğiniz başarılı bir şekilde aktarılmış olacaktır.

samsung nokia rehber

NOT: Samsung Kies programı güncellendikçe, yenilikler ve değişimler olmaktadır.
Bu yüzden yukarıdaki anlatımda değişiklikler olabilir; böyle bir durumda http://www.oldapps.com/samsung_kies.php adresinden eski versiyonlarını indirip, güncelleştirme yapmadan deneyebilirsiniz. Bu makaledeki anlatım Samsung Kies 2 Android 4.2 ve altı olanlar içindir. Samsung Kies 3 versiyonu ile deneme yapmadım; zaten kies 3 en üst model telefonlar için kullanılan bir programdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. Eyvallah kardeş işime yaradı. Emek harcamıssın işimi gördüm. Yorum atmadan da geçilmez. Webci webcinin derdinler anlar (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.