1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatası çözümü

Şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatası çözümü

Şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatası çözümü

Samsung cihazlarda karşınıza çıkabilecek problemlerden bir tanesi de ” şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük ” hatasıdır. Bu hatanın kesin çözümü: güncel ve stabil bir telefona sahip olmaktan geçiyor. Fakat telefonunu güncellemeyenler veya bataryasında problem olanlar bu hatayı sıklıkla alıyor. şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatasını çözmek için bir kaç yöntem denemek gerekiyor. Bu hatanın özellikle Samsung S4 modellerinde veya Android Kitkat sürümünün yüklü olduğu telefonlarda meydana geldiğini görüyoruz. Çözümü ise şu şekilde:

1 – Farklı bir batarya ile aynı işlemi deneyin.

2 – Orjinal sarj aleti kullanın

3 – Bu hatanın sebeplerinden bir tanesi de telefonun batarya bilgilerini doğru bir şekilde alamaması. Batarya kısmında bir sorun olabilir. Telefoncuya götürün kontrol etsin.

4 – Telefonunuzu güncel tutun. Samsung’un telefonunuz için çıkarmış olduğu en son android sürümünü kullanın.

Eğer bunları yaptığınızda hala sorun devam ediyorsa telefonunuzda donanımsal bir sorun var demektir. Servise göndermeniz de fayda var.

sarj-duraklatildi-pil-sicakligi-cok-dusuk

Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Yorum Yap

Spam Kontrol * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.