Şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatası çözümü
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatası çözümü

6

Samsung cihazlarda karşınıza çıkabilecek problemlerden bir tanesi de ” şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük ” hatasıdır. Bu hatanın kesin çözümü: güncel ve stabil bir telefona sahip olmaktan geçiyor. Fakat telefonunu güncellemeyenler veya bataryasında problem olanlar bu hatayı sıklıkla alıyor. şarj duraklatıldı pil sıcaklığı çok düşük hatasını çözmek için bir kaç yöntem denemek gerekiyor. Bu hatanın özellikle Samsung S4 modellerinde veya Android Kitkat sürümünün yüklü olduğu telefonlarda meydana geldiğini görüyoruz. Çözümü ise şu şekilde:

1 – Farklı bir batarya ile aynı işlemi deneyin.

2 – Orjinal sarj aleti kullanın

3 – Bu hatanın sebeplerinden bir tanesi de telefonun batarya bilgilerini doğru bir şekilde alamaması. Batarya kısmında bir sorun olabilir. Telefoncuya götürün kontrol etsin.

4 – Telefonunuzu güncel tutun. Samsung’un telefonunuz için çıkarmış olduğu en son android sürümünü kullanın.

Eğer bunları yaptığınızda hala sorun devam ediyorsa telefonunuzda donanımsal bir sorun var demektir. Servise göndermeniz de fayda var.

sarj-duraklatildi-pil-sicakligi-cok-dusuk

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Merhaba telefonum samsung a7 (2016) ikide bir pil sıcaklıgı uyarısi verıyor batarya değişmiyo ve kafayı siyırmak üzereyim biraz daha devam ederse ocağa atıcam az kaldı

 2. Sa arkadaslar telefonum samsun note 3 ing bir sekilde pil sıcaklığı cok dusuk sarj duraklatildi diyor telefoncuya goturdum 100 tl ye yaparim yine bozulur dedi yaptirmadjm bende galiba ısı vermis bozuk bölgeye sarj soketi bozuldu onu yaptırdım halen sogukluk uyarisi veriyor ne yapmam lazim yardim ederseniz sevinirim arkadaslar lutfen telefon kullanolmayacak derecede kötü oldu

 3. anakartında sorun olabilir, bataryada sorun olabilir, değişmesi lazım. farklı bir tamirci deneyin. yine bozulur da neyin nesi. ancak şu var: anakart almak, telefon almakla neredeyse eşit. ona göre değerlendirin.

Yapılan Yorumlar
 1. Sa arkadaslar telefonum samsun note 3 ing bir sekilde pil sıcaklığı cok dusuk sarj duraklatildi diyor telefoncuya goturdum 100 tl ye yaparim yine bozulur dedi yaptirmadjm bende galiba ısı vermis bozuk bölgeye sarj soketi bozuldu onu yaptırdım halen sogukluk uyarisi veriyor ne yapmam lazim yardim ederseniz sevinirim arkadaslar lutfen telefon kullanolmayacak derecede kötü oldu

  • anakartında sorun olabilir, bataryada sorun olabilir, değişmesi lazım. farklı bir tamirci deneyin. yine bozulur da neyin nesi. ancak şu var: anakart almak, telefon almakla neredeyse eşit. ona göre değerlendirin.

 2. Merhaba telefonum samsung a7 (2016) ikide bir pil sıcaklıgı uyarısi verıyor batarya değişmiyo ve kafayı siyırmak üzereyim biraz daha devam ederse ocağa atıcam az kaldı

 3. 2 sene önce

  bende de a7 var. şarj aleti ve batarya orijinal değil. fakat bende bu sorun sadece kulaklık takınca oluyor. o da her kulaklıkta olmuyor. siyah bir kulaklığım var. sadece onu takınca bu hatayı veriyor. ha benim için hiç sıkıntı değil zibilyon tane kulaklık var evde zaten ama neden oluyor merak ediyorum.

  • ilginç bir durum gerçekten. suyla teması var mı diye kontrol edin sıkıntı çıkaran kulaklığın, kısa devre de yaptırabilir. ilginç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir