Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0


Xiaomi
tarafından 2020 mart ayında piyasaya sürülen Redmi Note 9 Pro, özellikle bataryası ve tasarımıyla dikkati çekti. Serinin kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmesi sonrası bir çok versiyonu piyasaya çıktı. Peki Redmi Note 9 Pro cihazında ekran görüntüsü nasıl alınır? Cevabını aşağıda kısaca anlatmaya çalışacağım.

Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken cihazın üzerinde tanımlı bulunan tuş kısa yolunu kullanmak olacak. Android işletim sistemine sahip cep telefonları üzerinde (özellikle Samsung gibi cep telefonlarında) her ne kadar güç (kilit) düğmesi ile menü veya güç (kilit) düğmesi ile ses açma / kapama düğmesine bastığınızda ekran resmi çekilir ve galerinize kaydedilse de yeni nesil telefonlarda – özellikle Xiaomi cihazlarda – bu tuş kombinasyonları biraz değişti. Bu sanırım Xiaomi cihazların en önemli farklarından bir tanesi. Çünkü Redmi serisi dahil olmak üzere Xiaomi cihazlarında ekran görüntüsünü kaydetme tuş kısa yolu ezberleri değiştirecek durumda.

Redmi Note 9 Pro ekran görüntüsü alma işlemi için tuş kısayollarından bir tanesini seçebilirsiniz.
Redmi Note 9 Pro ekran görüntüsü alma işlemi için tuş kısayollarından bir tanesini seçebilirsiniz.

Redmi Note 9 Pro ile ekran görüntüsünü kaydetme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz: Cihazınızın ekranı açıkken 3 parmağınız ile yukarıdan aşağıya doğru parmaklarınızı hafifçe sürtün. Ekran görüntüsü aldığınızda sistem sesini duyacaksınız ve hemen sağ üst tarafta bir örneğini göreceksiniz. Böylelikle cihaz ekran resmini çekecek ve telefonunuzun galerisine kaydedecektir.

Ekran Görüntüsü Yakalama Tuş Kombinasyonu

Redmi Note 9 Pro ile çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulamasında otomatik olarak kaydedildiğinden, galeriye girerek çektiğiniz ekran görüntüsüne erişebilirsiniz. Yani çekmiş olduğunuz bu ekran resimleri telefonun dahili hafızasında Galeri > Ekran Görüntüleri klasörüne kaydedilmektedir. (Ayrıca tüm fotoğraflar içinde de gözükmektedir). Bu fotoğrafları bilgisayarınızdan görüntülemek istediğinizde ise Phone kısmına girip, DCIM içerisinde Sceenshots klasörü içerisinde kaydedildiğini göreceksiniz. Bununla ilgili videolu anlatımda yaptım, izlemek isterseniz:

Xiaomi Redmi Note 9 Pro cihazı için videolu anlatım.

Xiaomi orta segmentte bulunan ve daha çok üst düzey telefonları alamayanlar için önemli bir firma. Hem donanım hem de tasarım açısından keyif almak isteyenler için bir çok model çıkardı. Çıkarmış olduğu Note serisinin en son versiyonu olan telefonun kullanımı da diğer cihazları ile benzer. O yüzden kullanıcıların zorluk çekeceğini sanmıyorum. Ekran görüntüsü alma işlemi de gördüğünüz gibi çok basit.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle