İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu Çözümü

1

Android cihazlar arasında Samsung özellikle ürün yelpazesi ile dikkat çekerken, Galaxy serisi ile dünya çapında satış rekorları kırmayı başarmıştı. Fakat her güzelin bir kusuru olur derler ya; Galaxy serisinin son çıkan modellerinden olan S8 cihazlarında kırmızı ekran sorunu yaşanmaya başladı. Bazı Samsung Galaxy S8 cihazlarda ekran kenarları beyaz renk açıkken kırmızı gibi görünüyor. Bu sorunu daha cihazı kutusundan yeni çıkardığınız an bile yaşamanız mümkün. Bu durumla karşılaştıysanız, panik yapmanıza gerek yok.

Kırmızı Ekran Sorunu

Kırmızı ekran sorunu gördüğünüz gibi cihazlar bu şekilde görülüyor.

Samsung Galaxy S8 cihazı oldukça pahalı bir telefon ve ufak tefek hatalar bile kullanıcının moralini alt üst edebiliyor. Kırmızı ekran sorunu ile karşılaştığınızda (açıkçası bazıları fark edemiyor bile) öncelikle yapmanız gereken, tüm yazılım güncellemelerini tamamlamak olmalı. Yani cihazınızın Android işletim sistemine ait güncellemeleri ile Samsung’un telefonla beraber gönderdiği uygulamalara ait ne kadar güncelleme varsa, onları yapın.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Not: Kırmızı ekrandan kastım, cihaz açıkken ve parlaklık artırıldığında, beyaz renk daha fazla iken cihazın ekran kenarlarında kırmızı çizgi oluşuyor..[/box]

Güncelleme işlemlerinden sonra hala kırmızı ekran sorunu devam ediyorsa, Ayarlar > Ekran > Ekran Modu seçeneğinde aşağı kısımda yer alan gelişmiş seçenekler seçeneğini işaretleyin. Sonra yine alt kısımda yer alan ekran kenarı renk dengesi yazısına dokunarak istediğiniz renk tonunu seçin ve ekran kenarlarını optimize edin. Bu ufak ama önemli dokunuşları yaptıktan sonra cihazınız bir kaç kez yeniden başlayıp kapanacak, sakin olun. Son açılıştan sonra sorun ortadan kalkacaktır. Hala ufakta olsa kırmızı renk sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, gelişmiş seçenekler bölümünde kırmızı seçeneğini biraz daha kısmayı deneyebilirsiniz.

Peki, kırmızı ekran sorununun kaynağı ne?

Güney Koreli teknoloji devi, yeni yazılım güncellemeleri ile birlikte işletim sistemiyle gelen ekran ayarlarına özel bir renk oynama bölümü gelmişti. Bu ayar çubuğu sayesinde tüm ekrann rengi üzerinde oynama yapabiliyorsunuz. Fakat bu ayarı uç noktalarda kullanmak ekranda görünen her şeyin rengini bozacağı için, kırmızı ekran sorunu olmayan kullanıcıların değiştirmesi önerilmiyor. Yani bu bir donanımsal sorun değil, yazılımsal bir sorun; güncelleme yaparak veya biraz ayarlama yaparak sorunu çözebiliyorsunuz.

Geçmiş olsun. 🙂

Yorum Ekle