İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon
 3. Dosyalar Android’den Mac’e Nasıl Aktarılır

Dosyalar Android’den Mac’e Nasıl Aktarılır

android-file-transfer
1

Apple ile Google ürünü olan iOS ve Android işletim sistemi platformları arasında dosya transferi yapmak yani dosya aktarmak ilk başta “zor bir işlem” diye düşündürebilir sizde fakat basit anlatımı uygulayarak Android’den Mac’e dosya aktarabilirsiniz. Mac OS bilgisayarınız varsa ve Android akıllı telefona sahipseniz depoladığınız dosyaları bilgisayarınıza kopyalamak için bazı işlemler yapmanız gerekiyor. “Android File Transfer” uygulamasını kullanarak dosyaları bir Android cihazından Mac’e kolayca aktarma imkanınız olduğunu söyleyeyim. Bu uygulama yardımıyla telefonunuzda yer kaplayan veya önemli dosyalarınızı güvenli bir şekilde Mac OS sistemine sahip cihazınıza aktarabilirsiniz.

 Android’den Mac’e Dosya Aktarma

Android’den Mac’e dosya aktarma işlemi

Android File Transfer uygulaması yardımıyla herhangi bir Android işletim sistemine sahip cihazınızdan Mac bilgisayarınıza dosyalarınızı taşıyabilirsiniz. Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan Android’e örneğin müzik aktarma işlemini yapmak istiyorsanız, bu işlem size çok kolay gelecektir. Bu uygulamanın Mac OS X 10.5 veya üstü bilgisayarlar ile Android 3.0 veya sonraki bir sürümlerine sahip cihazlarda çalışacağını unutmayın. Daha eski ve farklı bir işletim sistemine sahipseniz, burada yazdıklarım sizin işinize yaramayabilir.

Android’den Macbook Pro’ya Dosya Transferi Nasıl Gerçekleştirilir

 • Öncelikle, Mac bilgisayarınıza Android File Transfer uygulamasını indirip yüklemeniz gerekiyor. Bunu normal bir program indirip, kurar gibi yapacaksınız. Bu kısmı resimli anlatmıyorum, siz yapabilirsiniz.
 • Kurulum işlemi bittikten sonra Android File Transfer programını başlatın.
 • Bundan sonra, Android cihazınızı Mac’inize bağlamak için bir USB kablosu kullanın.
 • Android telefonunuzu açın. Bildirim ekranını kontrol edin. Bu kısımda – genellikle üst kısımda yer alıyor – USB for … gibisinen bir uyarı gelecek. Bu bildirime tıklayın.
 • Şimdi Dosyaları Aktar tuşuna tıklayın. Artık dosyaları transfer edebilirsiniz. Aktarma işlemi sonrası USB’yi çıkartın.

Bu işlemleri sırası ile yaptığınızda Android cihazınızdan Mac bilgisayarınıza dosyalarınızı taşımış olursunuz. USB’yi bağladığınızda herhangi bir hata alırsanız sürücülerin doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Eğer her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız;

Android’den Mac’e dosya transfer ederken yaşanabilecek sorunlar

 • USB kablonuzu kontrol edin. (belki kabloda sorun vardır)
 • Cihazınızdaki mini USB bağlantısını test edin. Başka bir bilgisayarda deneyin. (belki USB kısmında sorun vardır)
 • Mac bilgisayarınızın USB portunu başka bir fotoğraf makinesi ile vs bir deneyin. (belki de bilgisayarınızın USB kısmında sorun vardır)

Başarılar, bir teşekkür etmeyi, bir de Facebook sayfamı beğenmeyi unutmayın. 🙂

Yorum Yap