Samsung Galaxy S4 WiFi Sorunu ve Çözümü
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Samsung Galaxy S4 WiFi Sorunu ve Çözümü

11

Samsung marka Galaxy S4 telefonlarda oluşan sorunlardan bir tanesi de wifi sorunu. Wifi sorununda S4 model telefonunuz ile wifi’yi açmanıza rağmen internete bağlanamıyorsunuz: hatta wifi seçeneğini aktif hale getirdiğinizde bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor genelde. Evde modeminiz ve internetiniz olmasına rağmen telefonunuz ile wifiden internete girememekte büyük sıkıntı herhalde! Galaxy S4 kullanan kişilerin en çok şikayetçi olduğunu konulardan biri de işte bu wifi sorunu. Wifi sorununu çözmek içinse bir kaç yol denemeniz gerekebilir. Gelin hep beraber Samsung Galaxy S4 wifi sorununa birlikte çözüm bulalım.

Samsung Galaxy S4 telefonlarda wifi sorununun kaynağı birden çok olabilir. Bu yüzden aşağıdaki çözüm yollarını sırasıyla deneyin. Her denemeden sonra telefonunuzu yeniden başlatıp, wifi sorununun giderilip giderilmediğini kontrol etmeyi de unutmayın. Bu arada eklemeyi unutmadan yazayım: telefonunuzda orjinal yazılım yüklü ise bunları yapın. Eğer S4 telefonunuzda modifiye edilmiş ROM’lar yüklü ise burada yazanlar muhtemelen işe yaramayacaktır. Her ihtimale karşılık yedek almayı da unutmayın. Şimdi gelelim S4 wifi sorunu çözümlerine:

1. yöntem

Galaxy S4 telefonunuzdan ayarlar kısmına girip bağlantılar kısmında yer alan Wi-Fi seçeneğine tıklayın. Burada menü tuşuna basıp gelişmiş kısmına giriş yapın ve “Uykudayken Wi-Fi’yi açık tut” opsiyonunun “Daima”ya ayarlı olduğundan emin olun.  Eğer ‘daima’ diye işaretlenmemiş ise bunu düzeltin.

s4-wifi-sorunu

2. yöntem

Telefon numarası çevirdiğimiz kısımdan *#0011# tuşlayın. Otomatik olarak karşımıza siyah bir ekran çıkacak. Bu ekrandayken menü tuşuna basın ve Wi-Fi seçeneğine tıklayın. “Wi-Fi power save mode” kısmını açıktan kapalıya getirin. Yani o ekrana geldiğinizde muhtemelen ‘açık’ ibaresi gözükecek. Bir kez bastığınızda resimdeki gibi kapalı olacak. Sonra orta tuşa basarak çıkış yapın.

3. yöntem

Bu kısımda anlatacağım çözüm ise sadece Samsung Galaxy S4 GT-I9505 modelini kullananlar için geçerlidir! Samsung S4 GT-I9500 kullanıp da wifi sorunu olanlar bunu denemesin. Çünkü ben o modellerde denemedim. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Şimdi Samsung S4 I9505 model telefonu olanlar wifi sorununu çözmek için bu yöntemi deneyebilir. Fakat bu yöntemi denemeden önce telefonun ROOT’lu olması gerekiyor. Bunun yanında telefonunuza CWM Recovery yüklenmiş olması gerekiyor. Bu ikisi için google de şunları arayabilirsiniz:

 • Samsung S4 Root yapmak ceplik
 • Samsung S4 CWM Recovery yüklemek ceplik

Bu aramalar sonucunda elde edeceğiniz bilgiler ile telefonunuzu ROOT’layın ve sonra CWM Recovery’i kurun. Kurduktan sonra aşağıdakileri yapmaya devam edin.

 • Öncelikle şu dosyayı bilgisayarınıza indirip telefonunuzun hafıza kartına atın. http://goo.gl/gQKqiC (Wifi Trick dosyası ile wifi sorununu çözmeye çalışacağız)
 • Telefonunuzu kapatın. Bataryayı çıkartıp bir kaç saniye sonra tekrar takın.
 • Telefonunuzun “Ses Açma + Ana Sayfa + Güç” tuşlarına basılı tutarak bir süre bekleyin ve telefonunuzu Recovery Modu’na alın. (Bunun hakkında google de Samsung S4 Recovery moduna nasıl alınır ceplik şeklinde arama yapabilirsiniz.)
 • Açılan ekranda “install zip – choose zip from/sdcard1” seçeneğine gelin ve açma kapama tuşuna basarak içerisine giriş yapın. İçerisinde bulunan Wifi_Trick adlı dosyanın üstüne gelerek yine açma kapama tuşuna basın ve dosyayı yükleyin.
 • İşlemi tamamladıktan sonra restart system now seçeneği üzerindeyken açma kapama tuşuna bir kez basın ve telefonu yeniden başlatın.

 

4. yöntem

Bu yöntemde ise ROOT’lu telefonunuza bir dosya yöneticisi uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Bunun için android telefonlarda en çok kullanılan Root Browser uygulamasını kullanacağız. Yapmanız gerekenler ise sırasıyla:

 • Öncelikle telefonunuzun ROOT’lu olduğuna emin olun.
 • Google Play’e giriş yapıp, Root Browser adlı uygulamayı telefonunuza yükleyin.
 • Root Browser uygulamasını açın. İlk açılışta ‘ok’ seçeneğini işaretleyin.
 • system klasöründe yer alan build.prop dosyasına tıklayın. Size hangi programla açmanız gerektiğini soracak. RB text editör ü seçin ve açın.
 • build.prop dosyasındaki yer alan komutlardan “ro.securestorage.support=true” komutunu bulun ve “ro.securestorage.support=false” olarak değiştirin.
 • Üstte yer alan kaydet seçeneğine basıp biraz bekleyin. Sonrasında tekrar kaydet seçeneğine basın ve çıkış yapın. Telefonu yeniden kapayıp açın.

5. yöntem

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürerek de wifi sorununu çözebilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde telefonunuzdaki bilgilerinizin silineceğini de unutmayın. Bunun yanında telefonunuza format atabilir yeniden yazılım da yükleyebilirsiniz. Bunlarda wifi sorununu çözebilir.

Bu işlemlerden herhangi biri ile Samsung Galaxy S4 Wi-Fi sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Bütün bunlar sonucunda eğer wifi sorunu hala devam ediyorsa telefonunuzun hemen üst kısmında yer alan wifi modülünde bir sorun olmuş demektir, servise gönderilip yenisinin takılması gerekiyor demektir. Geçmiş olsun.

Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (11)

Popüler Yorumlar
 1. 5 sene önce

  teşekkür ederim

 2. 5 sene önce

  Merhaba. S4 şebeke problemi vardı. Ana kart değişecek deyip değiştirdiler. Telefonu aldım bu sefer de wifi ikonu basmıyor. Tam yeşil olmuyor. Yarı yeşil. Ayarlardan da açılmıyor. Ana kart değişimi ile alakalı olabilir mi? Yoksa onu değiştirirken mi arızalanmıştır? Teşekkürler.

 3. Merhaba, yazılımsal bir sorun vardır mutlaka. Farklı yazılımları deneyebilirsin. Format atıp deneyebilirsin.

Yapılan Yorumlar
 1. 6 sene önce

  Arkadaşlar samsung galaxy S4 i9500 wifi sorunu yani wifi ye bağlanmaya çalışırken yeşil ışık pasif olarak kalıyorsa yani yarı yanık gibi duruyorsa tam açılmıyorsa sim kartınızı çıkartın tekrar takın ama kartın dibindeki mesafenin birbirine eşit olduğuna göz kararı olarak emin olun. Sonra teli kapatıp açın sorun düzelecektir bende öyle düzeldi. Sim kartsız olarakta çalıştı wifi. Zaten aşağıda yorumlara yanıt veren ali seyrek isimli arkadaşın dediğini düşük ihtimal vererek yaptım gerçekten sim kartsız hemen çalıştı wifi sonra sim kartla calışırmı ki dedim takıp denedim çok güzel çalıştı sıkıntısız :))) acemiler ve verileri uygulamaları kaybetmek istemeyenler için süper bir çözüm…

 2. 5 sene önce

  Allah senden razi olsun trueyi false yaptim kapadim actim acildi wifi buyuk srvap aldin dostum

 3. Wifi açılmıyor sorununa çare arıyoruz adam google playden root browser indir diyor. Google play e girebilsem burda mı olurdum ?

  • Merhaba Adnan;

   Telefondan internete girmek için bir çok yol var. 3G ile girebilirsin mesela… Veya Bahsedilen uygulamayı bilgisayara indirip telefonun hafıza kartına atabilirsin. sen yeter ki yap. :))

 4. Merhaba benim sorunum modem yan odada wifi çok az çekiyor ben *#0011# ye giriyorum bazen düzeliyor sonra gene bozuluyor. ne yapmam gerekiyor dediğiniz yöntemleri de denedim sadece 3. yöntemi denemedim.

  • Merhaba, yazılımsal bir sorun vardır mutlaka. Farklı yazılımları deneyebilirsin. Format atıp deneyebilirsin.

   • bana yazılım linki atabilrmisiniz ben zaten yazılım atmıstım da baska yazılım atıyım

    • sammobile.com/firmwares adresinde bir çok yazılım mevcut, uygun olanları indirip deneyebilirsin. Yalnız bunlar teknik işler dostum; telefona zarar verme şansın da var. Teknik servise danışman ve hatta garantisi varsa garantiye göndermen yararına… Yoksa garantisi de gider. İyi araştırma yapmadan bir şey yapma.

 5. 5 sene önce

  Merhaba. S4 şebeke problemi vardı. Ana kart değişecek deyip değiştirdiler. Telefonu aldım bu sefer de wifi ikonu basmıyor. Tam yeşil olmuyor. Yarı yeşil. Ayarlardan da açılmıyor. Ana kart değişimi ile alakalı olabilir mi? Yoksa onu değiştirirken mi arızalanmıştır? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir