İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon
 3. Xiaomi Redmi 8A Format Atma Hard Reset

Xiaomi Redmi 8A Format Atma Hard Reset

Xiaomi Redmi 8A Format Atma
6

Xiaomi Redmi 8A cihazına nasıl format atılır? Xiaomi Redmi 8A’deki tüm veriler nasıl silinir? Xiaomi Redmi 8A’de varsayılan ayarlar nasıl geri getirilir? Aşağıda sizlere tüm Xiaomi Redmi 8A telefonlarında kullanabileceğiniz sıfırlama / format atma yöntemi gösterilecektir. Donanım tuşları ve Android işletim sistemi üzerinde ayarlar yardımıyla nasıl sıfırlama yapılacağı da anlatılmıştır. Sıfırlama veya format atma işlemini telefonunuz yavaşladığınızda yapmanız önemlidir; bunu yaptığınızda cihazınız daha hızlı çalışacaktır.

Redmi serisinin yeni orta segment yüzü olan Xiaomi Redmi 8A cep telefonunuzu ücretsiz bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da format atma işlemini yapabilirsiniz. Format atma ya da fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonucunda telefonunuzda bulunan tüm verilerin silineceğini tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle mutlaka yedek almayı unutmayın!

Xiaomi Redmi 8A Format Atma

Redmi 8A gerçekten giriş segmenti açısından oldukça başarılı bir telefon.
Redmi 8A gerçekten giriş segmenti açısından oldukça başarılı bir telefon.

Format atma işlemine başlamadan önce cihazınızda bulunan Google adresinizi kaldırmayı unutmayın her ihtimale karşı veya şifrenizi bir yere not edin. Eğer gmail şifresini unuttuysanız donanımsal format işlemini kullanmayın yoksa telefonu açamazsınız! Format atmak için aşağıdakileri sırasıyla yapınız;

 1. Xiaomi Redmi 8A cihazınızı kapatmak için güç düğmesine basılı tutun. Cihazınızı kapattıktan sonra format işlemlerine başlayabiliriz.
 2. Ses açma + Güç düğmelerine aynı anda basılı tutun. (Yaklaşın 10 sn)
 3. Ekranda Redmi logosu gözükecek, bir süre daha bekleyin. Bu sırada ses tuşunu bırakın. Karşınıza “Recovery Mode” ekranı gelecektir. Tüm tuşları bırakın. Bu ekranda dokunmatik tuşlar çalışmaz, aşağı yukarı ses tuşları ile gezebilirsiniz. Onaylama tuşu ise bu kısımda Güç (Power Button) dur.
 4. Format ekranı açıldığında İngilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Burada 3 seçenek vardır. Reboot seçeneği telefonu yeniden başlatır. En son seçenek ise bu kısımda bizi ilgilendirmiyor.
 5. Açılan ekranda Wipe Data / Factory seçeneğine gelin ve Güç tuşuna basın. Açılan ekranda Wipe All Data seçeneğine yine Güç tuşu ile seçiyoruz, zaten tek seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Sonraki ekranda No / Yes seçeneklerinden Yes seçeneğinin veya Confirm seçeneğinin üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.
 6. Güç tuşu ile tekrar onayladıktan sonra bir süre bekleyin. Format işlemi başlayacaktır.
 7. Format tamamlandıktan sonra Back seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basarak menüye dönün.
 8. Recovery mode ekranında bulunan “reboot” seçeneğine bastığınızda, cihazınız yeniden başlayacaktır. Bu işlem sırasında telefonun açılışı biraz uzun sürebilir.
Xiaomi Redmi 8A Format Atma ekranı
Xiaomi Redmi 8A Format Atma ekranı

Xiaomi Redmi 8A Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Cihazınız açık bir şekilde elinizdeyse menüde bulunan fabrika ayarlarına sıfırlayın seçeneği ile cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için sırasıyla;

 1. Telefonunuzun Ayarlar seçeneğine giriş yapın.
 2. Menüde bulunan Telefon hakkında kısmında Yedekle & Sıfırla sıralamasını takip edin.
 3. Açılan kısımda en aşağıda bulunan “Tüm verileri sil” veya “Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin. Açılan ekranda Telefonu Sıfırla seçeneğine tıklayın ve cihazın ekrandaki yönlendirmelerini takip edin. Sıfırlama işlemi sonrası telefonunuz baştan başlayacak ve tüm verileriniz silinecektir.

Burada yaptığım tüm işlemleri ayrıca video olarak aşağıdan da izleyebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 8A Format Atma Video

Umarım burada yazılanlar sorununuzu çözmüştür, bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Yorum Ekle