1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. LG G3 Ekran Görüntüsü Alma

LG G3 Ekran Görüntüsü Alma

lg-g3-ekran-goruntusu-alma

LG’nin G serisi üst segment telefonlar içerisinde özellikle kalitesi ve kullanışlığı ile öne çıkan bir telefon. LG G3 ile çok konuşulan bir telefon oldu, ben bu yazıyı yazarken Lg G5 piyasaya çıkmıştı ve reklamlarında Jason Statham gibi ünlü bir oyuncu oynuyor. Tasarımı ve tuş takımlarının yerleşimi ile diğer telefonlardan farkını ortaya koyan LG G3, Lg G2 de olduğu gibi güç ve ses açma kapama tuşları arkada yer alıyor. Bu özelliğine LG G5 ile son verecek ama bizim konumuz o değil. LG G3 Ekran görüntüsü alma özelliğini nasıl kullanacağımızı anlatacağım size. 

Tuşlar arka kısımda olduğu için LG G3 telefonunuzla ekran görüntüsü almak istediğinizde zorlanabilirsiniz. Screenshot denilen özelliği kullanmak için arka kısımda yer alan tuşları kullanacağız. Ekran görüntüsü almak için yapacağınız işlemler şu şekilde:

lg-g3-ekran-goruntusu-alma

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın.
  2. Telefonunuzuz arka kısmında yer alan “ses kısma” ve “güç” tuşlarına AYNI ANDA basın.
  3. Bir süre basılı tuttuğunuzda ekran görüntüsü fotoğrafı çekilmiş olacak. Fakat bu aşamada tuşlara doğru basmanız gerektiğini unutmayın. ses kısma + güç tuşlarına basacaksınız aynı anda..

Artık LG G3 telefonunuzla ekran görüntüsü alma işlemini tamamlamış oldunuz. Fotoğraf üzerinde gereken düzenlemeleri, galerinizde yer alan screenshot klasörü içerisinde yer alan ekran görüntünüzü açarak yapabilirsiniz.

LG G3 Ekran Görüntüsü Alma Videolu Anlatım

 

Yorum Yap