1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil Hatası
Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil
2
0

Ağda kayıtlı değil hatası Samsung Galaxy Note 9 cihazınız dışında birçok cihazda karşımıza çıkan yaygın bir cihaz hatasıdır, genelde ağ kesintisi şeklinde karşımıza çıkar. Tabii bazen donanım kaynaklı hatalardan dolayı da meydana gelmektedir ki bu durumda profesyonel teknik yardım almak gerekebilir. O yüzden öncelikle Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil hatasının nereden kaynaklandığı sorusunun cevabını bularak, bu hatayı çözmeye çalışmamız gerekiyor.

Öncelikle dediğimiz gibi sorunu tespit etmeye çalışalm. İlk olarak ağ ayarlarını sıfırlama ile başlayalım. Bunu yaptığımızda ağ ve mobil veri ayarları geri yüklenmiş olacaktır. Bu işlem için cihazınızda Ayarlar > Cihaz Bilgileri > Geri yükle seçeneğini açalım, bu kısımda Ağ ayarlarını geri yükle seçeneğine tıklayalım ve sonrasında Ayarları Sıfırla düğmesine basalım. Sırasıyla ne yaptığımızı anladık değil mi? Sonrasında Galaxy Note 9 cihazımızı yeniden başlatalım.

Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Kontrol ettik. Sorun devam ediyor mu? Devam edelim biz de o halde. SIM kartın doğru bir şekilde takıldığına emin olalım. Aslında bu çok düşük bir ihtimal ama olsun. SIM kartı kontrol ettikten sonra cihazı kapatalım ve 5 saniye bekledikten sonra cihazı yeniden başlatalım. Kontrol? Yine mi olmadı? Devam edelim ancak burada şunu da belirtelim gerçi günümüzde hep küçük kesilmiş SIM kartlar kullanılıyor ama eğer SIM kartınız yanlış kesilmişse cihaz için, bu da ağda kayıtlı değil sorununu oluşturabilir.

Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil hatası ekranda bu şekilde gözüküyor.
Samsung Galaxy Note 9 Ağda Kayıtlı Değil hatası ekranda bu şekilde gözüküyor.

Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Ağ Modu seçeneklerini sırayla geçelim ve ağ modunu LTE / 3G / 2G (otomatik bağlantı) olarak değiştirelim. Sonrasında cihazı kapatalım ve 5 saniye bekledikten sonra cihazı yeniden başlatalım. Kontrol? Yine mi olmadı? Devam edelim.

Hatayı çözmek için birden fazla yöntem var

Samsung Ağda kayıtlı değil hatası hala devam ediyorsa Samsung Note 9 cihazımızın ayarlar bölümünde yer alan Mobil Ağlar > SIM kartlar seçeneğinden Hücresel Ağlar veya Diğer Ayarlar kısmından Ağ Operatörlerini seçelim ve bu kısımda Mobil operatörünüzün ekrana gelmesini bekleyin (veya seçenekler içinden bulup seçin) Hala mı olmadı? İlginç. Devam.

Ağda kayıtlı değil hatası için yazmış olduğum genel bir makale.

Mobil cihazınızın IMEI numarasını kontrol edin; kayıp / çalıntı olup olmadığını sorgulatın. Bunun için IMEI sorgulama kısmından sorgulama yapabilirsiniz. Eğer çalıntı ise zaten ağ olmaması çok normal olacaktır.

Operatöre başvurun: Yukarıdaki tüm sorun giderme işlemleri cihazınızdaki hatayı gidermezse, GSM operatörünüze durumu bildirebilir, teknik yardım alabilirsiniz.

Eğer tüm yazılanları denediniz ve hala olmadıysa iki önerim var:

  1. Cihazınızı yeniden fabrika ayarlarına döndürüp tekrar deneyin. (Öncesinde yedek almayı unutmayın)
  2. Cihazınızı servise gönderin.

Geçmiş olsun arkadaşlar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle