İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Galaxy S10 parmak izi sensörü sorunu

Galaxy S10 parmak izi sensörü sorunu
Samsung Galaxy S10 Parmak İzi Sensörü Sorunu
6
1

Samsung’un son amiral gemisi telefonları olan(canavar mı demeliyiz?) Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modelleri, ekrana entegre bir şekilde gelen parmak izi sensörü kullanıyor. (Zaten bu durum şirketin bu yeni modelleri için çektiği video reklam filminde de ‘suya parmak basma’ gibi güzel bir anlatımla izleyiciyle buluşturuldu) Fakat daha önce Note serisi ile başı ağrıyan şirket, ürünü yine aceleye mi getirdi bilinmez, parmak izi sensörü sorunu ile karşı karşıya kaldı. Ki bu konuda resmi açıklama da geldi.

Cihaz henüz yeni bir ürün olsa da ekranaentegre sensör konusunda olumsuz bir çok geri dönüş ile karşı karşıya kalmış olacak ki firma bu konuda resmi bir açıklama yapmak zorunda kaldı ki; şuradan ingilizce içeriği okumak isteyenler okuyabilir:

https://www.sammobile.com/2019/03/14/galaxy-s10-fingerprint-sensor-issues-future-updates/

Samsung Galaxy S10+ parmak izi sensörü sorunu

Bu açıklamaya göre firma gelen şikayetleri dinledi ve Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus’ta gelecek yazılım güncellemesi ile sensörün her zamankinden daha hızlı ve daha iyi olacağını iddia etti. Çünkü hali hazırda bir çok kullanıcı entegre parmak izi sensörünün oldukça yavaş olduğu konusunda şikayetçiydi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZCfgkIyD9g0

Şirket tarafından bu sorunun çözümü için gelecek olan yazılım güncellemesi, Galaxy Store üzerinden kullanıcılara dağıtılacak. Bundan dolayı manuel bir şekilde güncellemeyi indirmenizi gerektirecek bir durum yok: cihazınıza tanımlı güncelleme gelmesini beklemekten başka çareniz şuanlık gözükmüyor.

Samsung Galaxy S10 parmak izi sensörü sorunu hakkında reddit üzerinde bir çok tartışma başlığı mevcut.

Reddit gibi sosyal mecralarda, bu yazılım güncellemesini alan kullanıcıların yorumları da pek iç açıcı olmasa da Samsung gibi bir firmanın amiral gemisi konusunda gelen bu şikayetleri dikkate alarak düzeltmeye çalışması önemli. İlerleyen zamanlarda geri dönüşlere göre yeni yazılım güncellemeleri gelmesi de olası gibi gözüküyor.

Entegre ultrasonik parmak izi sensörü ne işe yarar?

Bu cihazın en önemli özelliklerinden biri. Diğer ‘bildiğiniz‘ parmak izi sensörlerinden farklı olarak ekranın içine gömülü olan bu sensör, optik bir şekilde değil, ses dalgalarıyla çalışıyor. Bu arada hatırlatayım: söz konusu sensörün çalışmamasına firmanın vermiş olduğu kendi ekran filmi bile neden olabiliyorMUŞ. O yüzden cihaza ekran filmi / kırılmaz cam takacak olanlar, bu önemli özellikten faydalanmayı erteleyebilir. : )

Son söz: paran mı var derdin var, kardeşim değil mi? O kadar para ver, entegre parmak izi sensörü yavaş çalışsın. : ) Haklısın, kardeşim.

Görüşmek üzere…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

  1. Bende de benzer sorun oldu, teşekkürler bilgi paylaşımı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.