1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Casper Via V9 Format Atmak Resetlemek

Casper Via V9 Format Atmak Resetlemek

casper-via-v9

Casper ülkemizin önemli markalarından biri. Tabii ki yurt dışında ürettiği telefonlara verilen paralar, ülkemiz açısından aslında önemli. Casper model telefonlar ise son dönemde çok iyi performans sunabiliyor. Casper, akıllı telefon piyasasında devletin de desteğiyle bir çok model çıkardı. Bunlardan bir tanesi de Casper Via V9 modeli. Casper Via V9 Format Atma işlemi genellikle telefonunuza virüs bulaştığında veya işletim sistemi yavaşladığında ortaya çıkan bir gereklilik.

casper-via-v9

Casper Via V9 Format Atma

Format atma işlemi sonrası telefonunuzun fabrika ayarlarına döneceğini hatırlatalım. Yani Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi ile format atma sözü aynı şeyler. Bunu yaptığınızda telefonunuzdaki uygulamalar, resimler, ayarlar vs. hepsi kalıcı olarak silinir. Bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi öncesinde telefonunuzu yedeklemenizi ve şarjınızın %50’nin üzerinde olmasına dikkat ediniz.

Casper Via V9 tuşları kullanarak format atma işlemi:

Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşlara sırayla basınız

Sesi Yükselt + Sesi Azalt + Açma (Power) tuşu

Aynı anda bastığınızda telefon bir süre sonra açılacaktır siz bir süre bekleyin. Açılan ekranda Recovery Mode seçeneğine sesi yükselt tuşu ile gidiniz. Sonrasında açılan ekranda sesi azalt tuşu ile Wipe Data / Factory Reset e gelin ve ekranın altında yer alan sol seçeneklere basın. Formatlama işlemi başlayacaktır. Bataryayı sakın çıkarmayın. Telefon formatlama işlemi sonrası biraz geç açılabilir ve bunun yanında ek ayarlar yapmanız gerekebilir. Sabırlı olun.

Casper Via V9 Menü ayarları üzerinden formatlama işlemi:

Eğer telefonunuzun menü ayarlarına ulaşabiliyorsanız, ayarlar kısmında yer alan fabrika ayarlarına döndürme işlemi de işinizi görecektir. Menü, Ayarlar, Yedekle ve Sıfırla, Fabrika Verilerine Sıfırla, Telefonu Sıfırla sıralamasını takip edin. Sonra telefon kendiliğinden kapanacak ve yeniden açılacaktır. Yine biraz sürebilir, sabırlı olunuz.

Bu iki işlem ile Casper Via V9 telefonunuza format atma işlemini yapabilirsiniz. tercih sizin, ben ilkini öneririm. Ben yine de en başta söylediğimi tekrar edeyim; yedek almadan bu işlemleri yaparsanız her şey silinir. Eğer telefonunuzda SD kart varsa onu çıkartın; formatlama işlemi sırasında ona bir şey olmaz. Fakat telefonunuzda virüs varsa, SD Kart’a bulaşmış olabilir, o yüzden SD kartın içinde işinize yarayacakları yedekleyip ve biçimlendirin. Sonra telefona takın. Yoksa format işlemi boşa uğraş olabilir.

Geçmiş olsun:)

Yorum Yap