İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Samsung Galaxy M21 Format Atma Hard Reset

Samsung Galaxy M21 Format Atma Hard Reset
Samsung Galaxy M21 Format Atma
1
0

SAMSUNG Galaxy M21 fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır? Galaxy M21’deki tüm veriler nasıl silinir? SAMSUNG Galaxy M21 format atma nasıl yapılır? Galaxy M21’de ekran kilidi nasıl kaldırılır? SAMSUNG Galaxy M21’de varsayılan ayarlar nasıl yüklenir? Bu yazımın devamında aşağıda sizlere yukarıdaki tüm ana sıfırlama yöntemlerini anlatmaya çalışacağım. Bu işlemler sonucunda SAMSUNG Galaxy M21 cihazınız eskisi kadar yeni olacak ve Exynos 9611 çekirdeğiniz daha hızlı çalışacak (Bu işlemci sadece 2021 yılında çıkan cihazlarda yer alıyor, ülkemizde satılan cihazlarda olup olmadığını bilmiyorum).

Samsung’un son dönemde orta segment cihazlarda oldukça fazla model ile kullanıcının karşısına çıktığını görüyoruz. Bu cihazda 64 GB hafızası ve 6000 mAH Li-Polumer pili ile dikkat çekiyor. Buradaki işlemlerden hangisini kullanırsanız kullanın öncesinde verileriniz için yedek almayı unutmayın.

Samsung Galaxy M21 Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Format atmak için ilk yöntem şu şekilde:

 1. Öncelikle telefonumuzun şarjının %50‘den fazla olduğuna dikkat edelim. Sonrasında telefonumuzu kapatalım.
 2. Telefonun size göre sağ tarafında bulunan Ses Açma ve Güç Tuşuna aynı anda – telefon kapalı konumdayken- bir kaç saniye basalım.
 3. Kurtarma Modu ekranı geldiğinde tuşları bırakalım. Bu kısımda dokunmatik ekran çalışmıyor. O yüzden donanımsal tuşlar ile devam edeceğiz.
 4. Bu aşamada donanımsal ses tuşları ile aşağıya doğru gelerek Wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelelim ve güç tuşuna basarak onaylayalım, işleme devam edelim.
 5. Açılan kısımda Factory data reset option seçeneğini bulalım ve yine güç tuşu yardımıyla onaylayalım.
 6. Son aşamada Reboot system now seçeneğini yine güç tuşu yardımıyla seçelim ve format atma işlemini bu şekilde tamamlayalım.

Yukarıdaki anlatım aslında birçok Android işletim sistemine sahip cihazlar için ortak bir yöntem. Bu format atma yöntemine donanımsal tuşlar yardımıyla format atmak işlemi diyoruz. En etkili hard reset yöntemi diyebiliriz.

Samsung Galaxy M21 Format Atma işlemi nasıl yapılır?

Bu yöntemin dışında bir de telefonumuz açıkken ayarlar kısmından yapacağımız fabrika ayarlarına geri yükle seçeneğidir ki bu da aslında bir format yöntemi, özellikle cihazlarla/elektronik eşyalarla arası çok iyi olmayanlar için ideal bir yöntemdir. Tabii ki öncesinde yine yedek almayı unutmayalım.

Samsung Galaxy M21 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

İkinci yöntem ile fabrika ayarlarına sıfırlama şu şekilde:

 1. Cihazımız açık konumdayken ana menüye gelelim ve Ayarlar kısmına tıklayalım.
 2. Ayarlar kısmında arama kısmına Sıfırla yazabilir veya Genel Yönetim sekmesinde Sıfırla ve Fabrika Verilerine Sıfırla seçeneklerini sırasıyla seçelim.
 3. En aşağıda Reset yani Sıfırla seçeneği olacak. Tıkladıktan sonra açılan kısımda Tümünü Sil seçeneğini de tıklayınız. Sizi uyaracaktır verileriniz gidecek vs. diye.
 4. Unutmayın her iki yöntemle de tüm verileriniz telefondan silinir.

Samsung Galaxy M21 format atma işlemi için videolu anlatım ise aşağıdaki gibidir (İngilizce):

Samsung Galaxy M21 format atma / hard reset işlemi (ingilizce anlatım)

Teknik konularda yardım almak için yine de en yakın telefon tamircisine getirerek cüzi miktarda da bu işlemi yaptırabilirsiniz, takdir sizin. Yanlış bir hareketiniz, geri dönülmez bir şeye neden olabilir, dikkatli olun.

Umarım işinize yaramıştır, başarılar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle