İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Android telefonunuzu zamanlayın!

Android telefonunuzu zamanlayın!


Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’i genelde kullanıcılar tüm özellikleriyle kullanamıyor. Binlerce uygulamaya sahip olan ve gün geçtikçe daha da gelişen Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ve bu telefonunuzda belirli uygulamaların, sizi anlarmış gibi çalışmasını: yani bir nevi telefonunuzun daha da akıllı olmasını istiyorsanız bu yazımı okumalısınız!

Size bahsedeceğim uygulamanın adı; Tasker.

Çalışma mantığı ise çok basit: hani alarmı kurduğunuzda, belirtilen saatte alarm çalmaya başlar ya. İşte onun aynısını sizin yapacağınız diğer işlemlerde de telefonunuz yapacak. Örnek vermek gerekirse; telefonunuzda kulaklığı bağladığınızda otomatikman açılmasını istediğiniz program hangisi ise o açılacak! 

Tasker bu açıdan bakınca pek çok yararlı özelliğe sahip bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Google Play’den indirilebilen bu uygulama, çeşitli zamanlayıcılar belirlenerek, bazı işlemlerin (veya verdiğiniz görevlerin) otomatik olarak başlamasını sağlıyor. Örneğin belirleyeceğiniz bir saatte, geceleyin telefonun otomatik olarak kapanmasını veya ders saatlerinde telefonunuzun otomatik olarak sessiz moda geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanımı gayet basit olan ve benim tabirimle telefonunuzu daha da akıllı ve sizinle daha uyumlu hale getiren uygulama maalesef ücretli. Bir de ilk başta zorluk çekebileceğiniz ama zamanla alışabileceğiniz bir yapıda şimdilik. Zamanla kendini daha da geliştirecektir. Uygulama rootsuz telefonlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir ancak daha çok zamanlayıcı özelliğe sahip olmanız için telefonun rootlu olması gerekli.

Google Play‘da Tasker diye arama yaptığınızda uygulamayı bulabilirsiniz.

tasker

Yorum Ekle