1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy M20 su geçirmez mi?

Samsung Galaxy M20 su geçirmez mi?
Samsung Galaxy M20 Su
7
2

#Samsung özellikle alt segment cihazlar içerisinde rekabet edebilmek adına çıkardığı Galaxy M20 cihazı kampanyası ile adından oldukça bahsettirdi ve oldukça yüksek satış rakamına ulaştı. Açıkçası ben dahil birçok kullanıcı, batarya seviyesinin 5000 mAH olması sebebiyle, bu cihazı tercih edenlerden olduk. Biliyorsunuz, Samsung akıllı telefonlarının – özellikle son çıkanlar – su geçirmez veya su sıçramasına karşı korumalı şekilde piyasaya sürüyor. Bu da cihazı satın almak isteyenlerin aklına Samsung Galaxy M20’nin su geçirmez olup olmadığı sorusunu getiriyor. Bu yazımda sizlere Samsung Galaxy M20 su geçirmezlik testi sonucunda neler oldu, onları anlatacağım.

Günümüzde piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlara üretici şirketleri çentik görüntüler veriyor. Ancak bu ürünlerden çoğunda su geçirmezlik teknolojisi yer alıyor. Bu özelliğin olması için akıllı telefonların olası su hasarlarına dayanabilmesi adına su geçirmezlik sertifikaya sahip olması gerekir. Su geçirmezlik sertifikasını kısaca IP68 Sertifikası olarak biliyoruz. Bu sertifikada yer alan 6 rakamı toz girişinin kesinlikle olmadığını, 8 rakamı ise su geçirmez olduğunu göstermektedir. Samsung Galaxy M20 ise su geçirmezlik sertifikasına maalesef sahip değildir. Ancak, bu su geçirmez olmadığı anlamına gelmez. Neden mi?

Samsung Galaxy M20 cihazı suya dayanıklı mı? Resme aldanmayın. :)
Samsung Galaxy M20 cihazı suya dayanıklı mı? Resme aldanmayın. :)

Samsung Galaxy M20 su geçirmezlik testi

Samsung Galaxy M20 cihazınız yağmurlu havada veya herhangi bir yerde su sıçrar ise panik yapmayın. Çünkü su sıçraması sonrası herhangi bir hasar oluştuğuna dair bugüne kadar bir paylaşım ve bilgi yer almadı. Ancak tabii ki cihazı yağmur altında bırakmayın ya da duşta ıslatmayın: böyle bir durumda kısa sürede hoparlör gibi özellikleri düzgün çalışmamaya başlar, sonrasında ana kart bile çalışmayabilir. Video paylaşım sitelerinde bazı örneklerden gördüğümüz kadarıyla M20 cihazı su dolu kovaya sokup, 30 saniye sonra çıkartanlar olduğunu gördük: bu tip testlerde cihazın öncelikle dokunmatiği sonrasında da birçok işlevsel özelliğinin çalışmadığı görüldü. Ancak uzun zamandan beri kullanıcısı olduğum için M20 cihazının tozlara karşı dayanıklı olduğunu söyleyebilirim.

AYRICA BUNU DA OKUYABİLİRSİNİZ: SAMSUNG GALAXY M20 FORMAT ATMA – SIFIRLAMA

Bu konuda Youtube üzerinde yapılan bir test videosu da sizlerle paylaşmak isterim:

Samsung Galaxy M20 Su Testi

Sonuç olarak Samsung Galaxy M20 üzerinde yapılan testler ve cihazın aldığı sertifikalar ve özellikler bir arada değerlendirildiğinde; su sıçraması ve basit yağmur damlalarına karşı dayanıklı olduğu ancak su altında kullanılamayacağı, suya dayanıklı olmadığını görüyoruz. Yani özetle cihaz bir dereceye kadar sıçramaya ve toza dayanıklıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. 2 sene önce

    Yıllardır Samsung’a alışamadım. En iyi cihaz da olsa en pahalısını da alıp verseler bir türlü ısınamıyorum. Mütemadiyen bir eleştiri bir yandan bir çok hatasına tanık olan insanların yazdığı yazılar vesaire bir de her yıl onlarca yeni cihaz çıkarıyor takip edilemiyor. Stabil gelmiyor.

  2. Samsung telefon konusunda yıllardır liderlik gösteriyor galaxy m20 de başarılı bir seri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.