1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy S3 Mini i8190 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır


0

Bir samsung galaxy s3 mini kullanıcısı olarak; telefonumda ekran görüntüsü almak istedim ben de herkes kadar. :) bunun için bir uygulama daha kurup, telefonu yormak istemedim açıkcası: bu yüzden, tuşlar yardımıyla bunu yapabilir miyim? sorusunun cevabını aramak için kutsal bilgi kaynağı google amcaya sordum ve aldığım cevabı sizlerle de paylaşıyorum.

Samsung Galaxy S3 Mini i8190 telefonunuzun ekran görüntüsünü almak çok kolaymış! Bu arada dip not: Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntü kullanabilmesine olanak sağlar. Yani aslında bir nevi bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşu ile hani o an ki ekran görüntüsünü alıyoruz ya; işe benzer işlemi yapacağınız yine…

Ekran görüntüsünü alabilmek için, ekran görüntüsü almak istediğimiz sayfamız açıkken telefonumuzun tuşlarını kullanmamız gerekecek; bu tuşlar yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken şey ise şu: AYNI ANDA basmamız lazım. Yani önce birine sonra birine değil. AYNI ANDA bu iki tuşa basılı tutun. İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesini duyacaksınız ve o an tuşları bırakabilirsiniz: ekranın üst kısmında fotoğrafın çekildiğine dair bir bildirimde gelecek. Ekran görüntüsünü aldığımız fotoğraf telefonun galerisindeki ‘screencapture’ bölümünde sizleri bekliyor olacak ve ayrıca bildirim çubuğunda da kısa yoldan görebiliyorsunuz. :) Aşağıda benim örnek olarak aldığım bir ekran görüntüsü resmini görebilirsiniz. :)

galaxy s3 mini ekran görüntüsü örneği

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle