İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

HTC U11 Windows bağlanmama sorunu

HTC U11 Windows bağlanmama sorunu
HTC U11 windowsa bağlanmıyor
2
0

Tayvan merkezli HTC firmasının son amiral gemilerinden biri olan U11 modeli, ilk başlarda oldukça popüler olacağını hissettirmişti. Çünkü AnTuTu dahil bir çok telefonla ilgili test yapan sitesinde iyi puanlar alııyordu. Fakat her güzelin bir kusuru vardır derler ya; işte HTC U11 model telefonlarda yaşanan sorunlardan bir tanesi de Windows bağlanmıyor yani windowsa bağlanamama hatasıdır. Gelin bu hatayı nasıl çözeriz, bir deneyelim.

HTC U11 Windowsa bağlanmıyor

Bazı HTC U11 kullanıcıları, telefonlarını windows 10, windows 7 gibi işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarına taktiklarında, U11 cihazının belleğinin tanınmadığını ve ayrıca HTC Sync Manager uygulamasının da tanınmadığını; dolayısıyla cihazlarının içerisinde yer alan fotoğraf, dosya vs. gibi dökümanlara ulaşamadıklarını beyan ediyor.

HTC U11 windowsa bağlanmıyor
HTC U11 windowsa bağlanmıyor

HTC U11 cihazındaki bu soruna potansiyel çözümler

  • Öncelikle HTC cihazıyla ilgili sürücüleri, resmi internet sitesinden indireceğiniz dosya ile güncelleyin. Yani USB sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.
  • Cihazınızın güncel olduğundan emin olun.
  • Komik gelebilir ama USB kablosunun arızalı olmadığından emin olun.
  • Yeni nesil bilgisayarlarda USB 3.0 bağlantı noktaları yer alıyor ancak HTC U11 in teknoloji forumlarında yazıldığı kadarıyla bağlantı noktası seçtiği varsayılıyor: yani USB 3.0 bağlantı noktasında çalışmıyor bazen… Bu yüzden cihazınızda USB 2.0 bağlantı noktası varsa, buradan bağlantı kurmaya çalışın.
  • HTC Sync Manager uygulamasının güncel olduğunu kontrol edin. Bunun için yapmanız gereken uygulama açıkken güncellemeleri denetle öğesine dokunmak.
  • Telefonunuzda Android 6 Marshmallow veya üstü işletim sistemi varsa, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp, telefonunuzda Bildirimler panelini açın. İlk HTC Sync Manager bildirimine dokunup, HTC Sync Manager uygulamasına, verilerinize erişim hakkı tanımanızın istendiği durumlarda İzin ver öğesine dokunun.
  • Eğer tüm bunlar başarılı bir sonuç vermez ise telefonun bağlantısını bilgisayarla kestikten sonra tüm programlar menüsü içerisinde (program ekle/kaldır kısmı dahil) HTC klasörü ile ilgili her şeyi silin. cCleaner programı veya benzeri program ile kayıt klasörlerini temizleyin. HTC Driver ve Sync Manager e ait tüm uygulamaları kaldırın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Yukarıda yazdıklarımı sırasıyla yapın.

Bunlardan herhangi biri sorunu çözmesi lazım. Alternatif çözüm bulanlar yorum olarak ekleyebilir. Ya da deneyenler aldıkları hataları geri bildirim olarak gönderebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle