İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Blackberry App error 602 hatası çözümü

Blackberry App error 602 hatası çözümü
0

App error 602Blackberry marka telefonlarda bazen yeni uygulama veya tema yüklenmek istendiğinde (genelde temalarda) yükleme işlemi sonrası telefon yeniden açıldığında beyaz ekranda fotoğraftaki gibi ” App Error 602 ” hatası görünür ve telefonda başka bir işlem yapamazsınız, açılmaz yani telefon. Telefon kullanılmaz halde olur yani hemen panik yapabilirsiniz ama korkmayın: App Error 602 hatası çözümü işte bu makale…Aşağıdaki adımları sırasıyla yapın:

İlk olarak telefonun bataryasını çıkarın ve daha sonra geri (veya Escape) tuşuna basılı haldeyken bataryayı yerine tekrar takın ve telefon açılıncaya kadar geri tuşunu bırakmayın. Böylelikle telefon güvenli mod da açılmış olacak; bu bir nevi bilgisayarlardaki güvenli mod ile benzer bir işleve sahip: yani telefonda kurulu olan uygulamalar vs güvenli moddayken aktif olarak çalışmıyor. Bu güvenli mod, istenmeyen uygulamaları kaldırmanızı veya sorunlarını gidermenizi sağlar. İletişim kutusu görüntülendiğinde Tamam’ı tıklatın. Güvenli mod açıkken, Ana ekranın cihaz durumu bölümünde bir güvenli mod göstergesi görüntülenir. Şimdi güvenlik modda telefon açıldığına göre hatayı vermeden önce yüklediğiniz uygulama ve/veya temayı silin. Bunu nereden sileceğinizi biliyorsunuz değil mi? : ) Sonrasında bataryayı tekrar takın. Ve normal bir şekilde telefonunuzu başlatın.

Eğer bu yapılanlar sorununuzu çözmediyse ve/veya hangi uygulamayı kaldıracağınızı bilmiyorsanız yani hatanın hangi uygulama veya tema yüklenimi sonrası olduğunu bilmiyorsanız geriye telefonunuzu ‘ Wipe ‘ yani formatlamak kalıyor.  Bazı ingilizce içerikli forumlarda App error 602 hatasına sebebiyet veren tema yüklenimi sonrası olası sorunları bertaraf etmek için : “tema yüklemeden önce dilinizi ingilizce yapın, tema yüklenince bir restart atıp geri dilinize getirin” şeklinde bir çözüm önerisi de söyleyenler oldu ama ben bu kısmı denemedim. Telefonunuza kurmak istediğiniz tema ve uygulamaların, telefon modelinize uygun olup olmadığını internetten kontrol etmenizde fayda var.

Sorunu başka yollardan çözen varsa; yorum olarak ekleyebilir.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle