İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy i8190 S3 Mini CWM Recovery – Recovery Mode geçememe sorunu çözümü

Samsung Galaxy i8190 S3 Mini CWM Recovery – Recovery Mode geçememe sorunu çözümü
0

Samsung Galaxy i8190 S3 mini kullanıcısıyım, telefonu çözmek ve tanımak adına ben de karıştırıyorum bazen. Bugün, aynı telefona sahip bir asker arkadaşımın desen kilidi fazla girmesi sonucu telefonu kilitlendi ve format atmak istedik. Fakat bilinen yöntemlerle bu olmadı: çünkü recovery ekranına geçemiyorduk! Bir türlü telefonu kurtarma modunda açıp, format atma işlemini yapamadık.

Ta ki çözümü bulana kadar!

Çözüm basit: telefona CWM Recovery kurarak, kurtarma modunu açabilmek mümkün! Bunun için iki dosya indirmeniz gerekiyor.

1. si: CWM 6.0.27 dosyasını indiriyoruz, bu dosya i8190 telefonlar için CWM dosyasıdır.

2. si: Telefonumuza bu CWM menüyü yüklemek için kullanmak adına, Odin 3.04 dosyasını internetten bulup, indirin.

Telefonunuzun bataryasını çıkartıp takın.

Telefonunuzun ses kısma + Home (orta tuş) + Açma kapama (Power) tuşlarına basınız. Telefon download modunda açılmış olacak. Bu modda iken telefona CWM recoveryi yüklemiş olacağız. USB kablosunu telefona ve bilgisayara bağlıyoruz. Odin programını açıyoruz. Eğer download moduna geçmişsek ve kabloları doğru bağlamışsak: programı açtığınızda sol üst tarafta telefonun bağlı olduğunu dair com bağlantı portu görünecektir. Hiç bir ek işlem yapmanıza gerek yok: sadece PDA kısmına 1. kısımda indirmiş olduğumuz zip dosyasının içindeki dosyayı ekliyoruz. Sonra 1-2 sn bekledikten sonra Start tuşuna basıyoruz. İşlem başarılı bir şekilde tamamlandığında telefonun com portunun gösterildiği kısım yeşil pass yazısı ile yanacaktır. Telefonda zaten kendiliğinden başlayacaktır.

Bu kısımdan sonra herhangi bir siteden samsung galaxy s3 mini format atma yöntemini kullanarak format atabilirsiniz.

NOT: buradaki işlemleri yaparken tüm sorumluluk size aittir. Denenerek bloga eklenmiştir.

NOT 2: Bu işlemler sadece ve sadece i8190 telefon modeli için geçerlidir, 8190n gibi diğer s3 mini modelleri için değildir. Bunu unutmayın!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle