Galaxy M20 Android Pie güncellemesi yayınlandı!
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Galaxy M20 Android Pie güncellemesi yayınlandı!

2

Samsung ‘un son zamanlarda tüm sosyal medya sitelerinde reklamı dönen Galaxy M20 serisi, beklentilerin üzerinde satış hacmi ve oldukça beğenilmesi ile kendinden bahsettirmeye devam ederken, yeniliklerine de devam ediyor. Daha bu yılın başında tanıtılan Galaxy M20 modeli, Galaxy M serisinin ilk üyesi olarak piyasaya sürülmüştü. Akabinde bu model için Android 9 Pie güncellemesi Mayıs ayı sonunda duyurulmuştu. Bu hafta itibariyle söz konusu güncelleme Türkiye’deki telefonlarda da kullanıma hazır hale geldi. Çok hızlıyız!

Samsung M20 Android Pie Güncellemesi nasıl indirilir / yüklenir?

M20 kullanıcıları yeni güncellemeyi ayarlar kısmında bulunan yazılım güncellemeleri kısmından indirebilirler. Zaten otomatik indirme aktif ise güncelleme Türkiye’de yayıma girdiğinde otomatik olarak kullanıcılara bildirim gidiyor. Bildirim sonrası indirme işlemlerine başlayıp, bittikten sonra ister güncellemeyi erteleyebilir, isterseniz gece yüklenmesi yönünde zamanlayabilir isterseniz anında güncellemenin olmasını sağlayabilirsiniz.

Güncelleme esnasında bataryanızın dolu olmasına dikkat edin ve her ihtimale karşı veri yedeği almanızı öneririm.

Samsung Galaxy M20 Android Pie Güncellemesi
Samsung Galaxy M20 Android Pie Güncellemesi

Galaxy M20 Android Pie Güncellemesi ile neler değişti?

Samsung M20 Android 9 Pie güncellemesi sonrası hangi değişiklikler meydana geldi? Bununla ilgili yabancı bir kaynak sizlerle…

Samsung M20 Android 9 Pie / One UI güncellemesi 31 Mayıs tarihi itibariyle dağıtılmaya başlamıştı. Ülkemizdeki kullanıcılara ise yansıması yaklaşık olarak 1 ay sonra olmuş oldu.

SAMSUNG

Samsung Galaxy M serisinin şuanda fazla modeli yok ama olan 3 modeli de Android 9 pie güncellemesini almış durumda. Galaxy M20 modeli için gelen güncelleme yaklaşık olarak 1.8 GB boyutuyla dikkat çekiyor. Yani Wi-Fi olan bir yerde güncellemeyi yapmanız faydanızadır.

Galaxy M20 Android 9 Güncelleme Yorumları

Son güvenlik yamalarını da içinde barındıran güncellemenin en dikkat çekici yanları HEIF desteğinin gelmiş olması ve gece modu özelliği. One UI gibi benim çok beğenmediğim ancak son zamanlarda oldukça tutulan bir kullanıcı arayüzü ile gelen yeni güncellemenin ana amacı kullanıcı deneyimini daha da artırmak olarak göze çarpıyor. Ülkemizde de resmi olarak hala satılan ve Samsung’un üzerinde durduğu önemli modellerden biri olan Samsung M20 cihazına böyle bir güncelleme gelmesi, kullanıcılar açısından olumlu karşılanacaktır.

Samsung M20 Android Pie güncelleme sonrası notlarım

Bu cihazı şuanda aktif olarak kullanmaktayım. Güncelleme sonrası özellikle cihazın açılışında ufak da olsa bir yavaşlama sezinliyorum ancak cihaz daha hızlı bir şekilde uygulamalar arasında geçiş yapıyor diyebilirim. Bunun yanında 5000 Mah bataryaya güvenim sonsuz ama yeni güncelleme sonrası bataryanın eskiye nazaran daha erken bittiğini düşünüyorum.

Yukarıda yazdığım olumsuz durumlar konusunda aklıma gelen ilk çözüm: cihaza temiz bir format atmak ve sonrasında yeni güncellemeyi kurmak. Sanırım var olan sistemin üzerine güncelleme alındığından beklediğim performansı alamadım.

Android Pie güncellemesi sonrası olumsuzluklar: Simgeler kalınlaşmış olsa da ana ekrandaki bu durumu ana ekran ayarlarından düzeltme şansınız var. Fakat galeri ve bildirim çubuğu hala çok kalın.

Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. 3 sene önce

    Bende Galaxy M20 Kullanıyorum Daha Yeni aldım süper bir güncelleme bu konuda başarılar dilerim

  2. Telefon özellikleri ve fiyatıyla tam bir fiyat performans ürünü. Yeni güncellemenin telefonlara etkisini bekleyip görmek gerek. Yazı açıklayıcı olmuş. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir