1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. LG G3 pil yüzdesini gösterme

LG G3 pil yüzdesini gösterme

lg-g3

LG G3 model akıllı telefonlarınızda tıpkı diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi telefonunuzda kalan pil yüzdesini durum çubuğunda görüntüleyebilirsiniz. LG G3 android işletim sistemine sahip bir telefon olduğu için pil kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgi verebilirken, pil yüzdesini de durum çubuğunda gösterme özelliğine sahip. Makalemizde yazılanları uyguladığınızda LG G3 pil yüzdesini gösterme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, pil yüzdesini aktif ettiğinizde pil yüzdesi batarya simgesi ile şebeke sinyalinin ortasında bir yerde görünür. Bu neredeyse tüm android işletim sistemli telefonlarda aynı şekilde görünür. Bu kısımda bataryanızın doluluk oranı % olarak durum çubuğunda görünür.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]BU YAZIYI DA OKUMALISINIZ: Kablosuz Bağlantınızı İzinsiz Kullananları Tespit Etmek[/box]

LG G3 pil yüzdesini görüntülemek için telefonunuzdan menüye girip, ayarlara tıklıyorsunuz. Ayarlardan, üstte genel seçeneğine basıyorsunuz. Pil seçeneği var aşağıda onu seçiyorsunuz. “Durum çubuğunda batarya oranı” seçeneğini seçtiğinizde, işlem tamamdır: hemen zaten o tık işaretini yaptığınızda, üst taraftaki durum çubuğunda pil yüzdesi gözükecektir.

Lg g3 pil yüzdesini gösterme
Lg g3 pil yüzdesini gösterme

Yani izleyeceğiniz yol: Menü > Ayarlar > Pil > Durum çubuğunda batarya oranı seçilir.

Yorum Ekle