İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy Bizz bildirimleri kapatma

Samsung Galaxy Bizz bildirimleri kapatma
Samsung Galaxy Bizz Bildirim Kapatma
4
0

Bir Samsung kullanıcısı olarak – ve diğer Samsung kullanıcılarının da bildiği gibi – Samsung telefonları üzerinde firmanın kendi uygulama mağazası ve diğer uygulamaları, telefon ile birlikte geliyor. (Bunlardan bir tanesi de Galaxy Bizz) Bunlar ayrıca Google Play üzerinden değil de Samsung’un kendi uygulamaları olduğundan kaldırılamıyor. (Yani normal şekilde kaldırılamıyor, Root gibi bazı teknik özelliklerle kaldırmak mümkün ama garanti gider) Bu yazımda sinir bozucu olan – hatta her bildirim iki kez geliyor – Samsung Galaxy Bizz bildirimlerini nasıl kapatacağınızı anlatacağım.

Galaxy Biz ne işe yarıyor?

Galaxy Bizz, Samsung firmasının kullanıcıları için hazırlamış olduğu çoğunlukla reklam amaçlı atılan tavsiye niteliğindeki zengin içeriklerin paylaşıldığı bir uygulamadır. Oyun incelemelerinden, modaya, çeşitli konseptlerde paylaşımlar uygulama üzerinden kullanıcılara bildirim yoluyla gönderilir.

Samsung Galaxy Bizz uygulaması Samsung’un son çıkardığı telefonlarda otomatik yüklü olarak gelir ve normal şekilde uygulamayı silemezsiniz.

Uygulamanın adı daha öncesinde Galaxy Öneriler şeklindeki ama güncelleme sonrası Galaxy Bizz adını aldı, hatta benim Samsung M20 telefonda sadece Bizz şeklinde geçiyor ama Google Play üzerinden de indirilebilen uygulamanın adı mağazada Galaxy Bizz şeklinde kullanılıyor.

Galaxy Bizz bildirimleri kapatma

Bende bu konuyu okuyan arkadaşım gibi, Bizz uygulaması üzerinden bildirim bombardımanına tutulduğumdan, bizz bildirimlerini kapatma işlemini yapmak istedim. Neyse ki, Bizz bildirimlerini kapatmak oldukça kolay. Bunun için telefonunuzdaki Ayarlar > uygulamalar > Bizz uygulamasını açıp, bildirimler kısmında “bildirimleri kapat” seçeneğini tıklamanız yeterli.

Galaxy Bizz uygulamasını, ayarlar sekmesinde uygulamalar kısmından bulup bildirimler bölümünden yukarıdaki şekilde kapalı konuma getirin.

Bu aşamadan sonra Bizz uygulaması size artık bildirim göndermeyecektir. Ancak uygulama halen telefonunuzda yüklü kalacaktır. Bizz uygulamasını tamamen kaldırmak için dediğim gibi hem Root, hem de Recovery gibi teknik işlem gerektiren şeyler gerekli ve bunlar biraz daha profesyonel.

Ayrıca şu yazımı da okuyabilirsiniz;

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle