İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Ücretsiz Telefon Rehberi Yedekleme

Ücretsiz Telefon Rehberi Yedekleme

my-contacts-backup

Akıllı telefonlar çıktıkça, rehberimizi saklamak ve aktarmak bizler için çok önemli hale geldi. Sim kart ve telefon rehberinin yedeklenmesi işlemleri ise biraz uğraş ile çabucak halledilebilecek düzeye geldi. Bunu yapmak için çeşitli programlar mevcut fakat ben size akıllı telefonlarınızda telefon yedeklemek için kullanabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğim. Ücretsiz telefon rehberi yedekleme işlevini yerine getirecek bu uygulamanın adı ise My Contacts Backup.Yapmanız gereken öncelikle uygulamayı telefonlarınıza indirmek.

Android için: My Contacts Backup

İOS için: My Contacts Backup

şeklinde google play store de ya da apple markette arama yaptığınızda uygulamayı indir diyorsunuz ve telefonunuza kuruyorsunuz. Sonrasında My Contacts Backup programını açıyorsunuz. Çok basit bir kullanımı var. Uygulamanın işlevi tek: rehberi yedeklemek!

my-contacts-backup

Uygulamayı ilk çalıştırdığınızda telefonunuzda arama yapıyor ve tüm rehberinizi sayı olarak size sunuyor. Backup tuşuna bastığınızda telefon rehberi yedekleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem bittiğinde karşınıza bir uyarı gelecektir. Bu kısımda e-mail kısmına mail adresinizi yazarsanız, telefon yedeğinizi eğer internetiniz varsa send tuşuna basarak mail adresinize de gönderiyor.

Peki yedeklediğim numaraları geri nasıl yüklerim?

İşte güzel bir soru. Ama bir o kadar da basit. 🙂 yapmanız gereken çok basit: aynı uygulamayı rehberinizi taşımak istediğiniz telefona veya telefonunuza format attıysanız tekrar kendi telefonunuza kurarak rehber yedeğini telefonunuza import seçeneği ile aktarabilirsiniz. Bunun yanında ‘ben uygulamayı bir daha kurmak istemiyorum.’ diyorsanız, mail adresinize gelmiş olan .vcf uzantılı rehber yedeğini telefonunuzun içine veya sdcard’a atın. Dosya yöneticisinden giriş yapıp, tıklayın. Rehber yedeği telefonunuza tekrar yüklenmiş olacaktır.

Geçmiş olsun. 🙂

Yorum Yap