1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. instagram fotoğraflarını telefona indirmek

instagram fotoğraflarını telefona indirmek

Instagram Fotoğraflarını Telefona İndirmekDünyanın en büyük ve popüler fotoğraf paylaşım uygulaması/sitesi olan Instagram’a üyeler her gün milyonlarca fotoğraf yükleyip, arkadaşlarıyla paylaşıyor. Fakat Instagram’ın hali hazırda kendi içinde fotoğrafları kaydetme özelliği yok; yani kendi fotoğraflarınız dışında beğendiğiniz arkadaşlarınızın paylaştığı herhangi bir fotoğrafı bilgisayarınıza indirmek için ekran görüntüsünü almanız gerekiyor: bu da paylaşılan fotoğrafın kalitesiz bir görüntüsünü kaydetmek anlamına geliyor. Fotoğrafın orjinalini (yani instagramda paylaşılan halini) indirmek istediğinizde ise fazladan uygulama kullanmak zorundasınız. Bilgisayar başında fazladan uygulama/program kullanmadan kolay bir şekilde indirebileceğimiz fotoğrafları mobil telefonunuzda uygulama olmadan kaliteli/orjinal bir şekilde indirmek mümkün olmuyor. Ben de bu yazımda instagram fotoğraflarını telefona indirmek isteyenlerin sorusuna cevap vereceğim. İnstagramda beğendiğiniz fotoğrafları indirmek isterseniz yapmanız gerekenler şunlar:

InstaSave :

Özellikle Android sistemine sahip bir mobil telefonunuzun var ise ve instagram fotoğraflarınızı telefonunuza kaydetmek istiyorsanız: instasave uygulaması tam size göre. Uygulamanın kullanımı son derece basit. Ücretli sürümünde ise ekstra özellikleri var. Başlıca özellikleri olarak; Instagram ve SnapChat gönderilerini kaydetme, Instagram içeriklerini beğenme, Instagram içeriklerini yeniden paylaşma, Instagram içeriklerine yorum yapma, Çoklu kaydetme (Pro sürüm), Sınırsız SnapChat snap’lerini kaydetme (Pro sürüm) ,Instagram kullanıcılarını arama, Instagram içeriklerini etiket kullanarak arama sayılabilir. Aslında InstaSave bu özellikleri ile instagram uygulamasının modifiye edilmiş bir hali gibi karşımıza çıkıyor bir nevi.

InstaSave : Instagram Fotoğraflarını Yedekleme Uygulaması !
Uygulamayı Google Play’den indirip, kurulumunu yaptıktan sonra Instagram hesabınızla öncelikle giriş yapın. Uygulamanın alt kısmında yer alan Keşfet butonuyla beğenilen fotoğrafları görüyorsunuz. Kalp ikonuna tıkladığınızda ise beğendiğiniz fotoğrafların tamamını görebiliyorsunuz.
İnstaSave uygulamasında fotoğrafları kaydetmek için fotoğrafın üzerine basılı tutun, üst tarafta yer alan disket tuşuna bastıktan sonra açılan mesajda yes seçeneğini işaretlediğinizde fotoğraf telefonunuzda kaydedilmiş oluyor. Ayrıca ekranda açılan mesajda fotoğrafın kaydedildiği albümün ismi de yazıyor.
Instagram Fotoğraflarını Telefona İndirmek instasave
iOS kullanıcıları paniklemesin. Onlar içinde bir uygulamamız var: InstantSave (iOS için Instagram ve SnapChat Fotoğraflarını Kaydetme Uygulaması). Kullanımı instasave ile birebir aynı. Apple marketten uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Sadece indirmek istediğiniz dosyaları seçtikten sonra (fotoğrafın üzerine 1 kez tıklayın, onay işareti yeşil renkte gelecektir) multisave seçeneğine tıkladığınızda fotoğraflar telefonunuza kaydedilmiş olacaktır.
Instagram Fotoğraflarını Telefona İndirmek InstantSave

 

 

İçindekiler

Instake:

Bir diğer fotoğrafları indirmek için kullanabileceğiniz uygulama ise Instake. App Store’den indirilebilecek bu uygulamayı iOS kullanıcıları sevecektir diye düşünüyorum.

Instake

App Store’da ücretsiz olan uygulama, en kullanışlı bulduklarımdan bir tanesi. fotoğrafları indirmek için çok iyi bir çözüm. Instake uygulamasının bir kaç özelliği ise şunlar:

  • Etiketli fotoğrafları (Ör: #kitap),
  • Beğendiğiniz fotoğrafları,
  • Belirli bir kullanıcıya ait olan fotoğrafları,
  • Popüler fotoğrafları toplu olarak indirebiliyorsunuz.
İndirilen fotoğraflar genelde 612×612 boyutlarında oluyor. Bu da hem telefonunuzda fazla yer kaplamıyor hem de ortalama bir kalitede fotoğrafları arşivlemenize olanak sağlıyor. Uygulama kullanıcı arayüzü olarak sade ve kullanımı basit. Ücretsiz olması ise en büyük avantajı. Uygulamayı App Store’de aratıp indirebilirsiniz.
iGetter :
Android kullanıcıları için önereceğim bir diğer uygulama ise iGetter. Google Play markette yeni gördüğüm ve hemen sizlerle paylaşmak istediğim, beğendiğim bir uygulama. Kullanımı yine basit. instagram ile uyumlu çalışıyor. Yapmanız gereken indirmek istediğiniz fotoğrafın url linkini kopyalayıp iGetter uygulamasında gerekli yere yapıştırmak ve sonrasında indir demek…
Eğer ben uygulama kullanarak instagramdan fotoğraf indirmek istemiyorum diyorsanız geriye tek bir yol kalıyor: Screen Shot (Ekran Görüntüsü) alarak ! Alternatif bir yoldur. Instagram’da resime baktığınız ekranda telefonunuzun ekran görüntüsü almaya yarayan tuşlarına bastığınızda o ekranın görüntüsü galerinizde “ScreenShots” albümünde görünecektir. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra ekran olduğu gibi galeriye yansıyacaktır. Eğer sadece indirmek istediğiniz fotoğraf dursun istiyorsanız özellikler diyerek kırpma’ya tıklayabilirsiniz. Bu şekilde sadece fotoğrafı kapsayacak şekilde resmi kırpabilir ve resimdeki gereksiz fazlalıklardan (bildirim çubuğu vs gibi) kurtulabilirsiniz…

Yorum Ekle