İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

LG Gmail Senkronizasyon sorunu bu cihaz sıfırlandı hatası

LG Gmail Senkronizasyon sorunu bu cihaz sıfırlandı hatası
LG Gmail senkronizasyon sorunu
0

LG cihaza sahip kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi de cihazların Gmail bilgilerinin unutulması ile cihaza yapılan fabrika ayarlarına döndürme sonrası veya format atım işlemi sonrası cihazın kurulumu için sizden Gmail bilgilerinizin istenmesi ve doğal olarak bilgilerin unutulması sonucu ortaya çıkan LG gmail senkronizasyon sorunu problemi.  Bu sorun ile karşınıza “Bu cihaz sıfırlandı devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın.” şeklinde bir uyarı mesajı alacaksınız. Bunun anlamı şu: telefona format atmadan önce cihaz ile senkronize edilen Gmail adres bilgilerinizi girin. Unuttuğunuz için Lg telefonunuzda Google Bypass işlemi yaparak kurtulabilirsiniz. Youtube üzerinde bunun için bir ton çözüm var, ben onlara girmiyorum. Ama yine de bir kaçını örnek olarak buraya ekliyorum:

Bypass Google Account LG K7, K8, V10, G4, G5, Tribute 5

Remove Bypass Google Account LG k4 k5 k8 k10 Android 7.0 Nougat

 

Şimdi gelelim benim bulduğum ve tesadüfen Youtube kullanıcısı bir arkadaşın da bulduğu kesin çözüme.

LG TELEFON GMAİL SENKRONİZASYON SORUNU KESİN ÇÖZÜM

Bu yol ile yaşadığınız senkronizasyon hatasını yaklaşık olarak 1 dakika içerisinde çözecek ve telefonun kurulumunu yapabileceksiniz.

Öncelikle yanınızda başka bir telefon olmalı. Bu telefonun internet bağlantısını paylaşalım. Sonra format attığımız android telefonu açalım. (bende LG G4 Beat vardı) İleri seçeneğini seçelim, sonrasında Wİ-Fİ bağlanma kısmından diğer telefonun paylaşıma açılan Wİ-Fİ ağına bağlanalım. Sonrasında yine ileri diyelim. Bu kısımda telefon öncelikle daha önce sekronize olmuş telefona bağlanmak isteyecektir. “Bilgiler kontrol ediliyor, yazılım güncelleniyor…” dediği an diğer cep telefonunuzun paylaşılan internetinin bağlantısını kesin! İşte bu kadar… Şimdi format attığınız android telefon hata verecek ve kaldığınız yerden işleme devam edebileceksiniz.

AŞağıda durumu anlatan bir video da var:

https://www.youtube.com/watch?v=WC9mAwGa-hc

Ben videoda yapılanı aynen yaptım ve sonrasında benden eski bilgileri istemedi, yoluma kaldığım yerden devam ettim, kurulumu başarılı bir şekilde yaptım. :) Alternatif bir çok yol daha var bunlar için dünyaca ünlü video arama sitesi olan Youtube’a “telefonunuzun modeli gmail bypass” şeklinde yazınız. Çıkan videolardan izleyerek de yapabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle