1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Android ile Sitelerin Masaüstü Görünümünü Açmak

Android ile Sitelerin Masaüstü Görünümünü Açmak
Mobilde masaüstü sürümü açma
7
0

Herhangi bir cihaz veya tablette ziyaret edilen siteler eğer söz konusu sitelerin mobil görünümleri var ise otomatik olarak bu sitelerin mobil görünümü karşımıza çıkar. Bunlar basit bir arayüz gibi gözükse de mobilde sitenin hızlı ve güzel bir şekilde açılmasını sağlar. Fakat bazen sitelerin masaüstü bilgisayar görünümü açılmasını isteyebilirsiniz. Zaten o yüzden buradasınız değil mi?

Mobil cihazlarda masaüstü site görünümünü açmak için birkaç yöntem bulunuyor. Android kullanıcısı olduğumdan ben android cihazları baz alarak yazacağım. Bu işletim sistemine sahip cihazlarda en çok Google Chrome ve Opera tarayıcıları kullanılmakta. Eğer sizde bu iki mobil tarayıcıdan bir tanesini kullanıyorsanız aşağıda yazdıklarımı uygulamanız yeterli.

Mobilde masaüstü sürümü açma
Mobilde masaüstü sürümü açma

Chrome ile Masaüstü site açma

Chrome tarayıcısı kullanıcıları, masaüstü sürümünü görüntülemek istedikleri siteyi açtıklarında, tarayıcı ayarlarında bulunan “masaüstü sitesi iste” seçeneği seçtikten sonra sayfayı yenilediklerinde masaüstü sürümünü görüntüleyebilirler.

Opera ile Masaüstü site açma

Opera uygulamasını açalım. Uygulama menüsünde ayarlar kısmında içerik seçenekleri arasında varsayılanuser agent seçeneği var; ona tıklayıp masaüstü seçeneğini işaretleyelim. Uygulamayı kapatıp, çalışan uygulamaları silelim. Daha sonra tekrar uygulamaya girip, masaüstü sürümünü görmek istediğimiz siteye giriş yapalım.

Bunlar dışında artık bir çok web sitesine giriş yaptığınızda sitenin en alt kısmında “tam sürüm” veya “deskop sürüm” veya “masaüstü sürüm” gibi seçenekler bulunabiliyor; buna tıkladığınızda da yine masaüstü sürümü herhangi bir ayarlama yapmadan görmek mümkün. Eğer böyle bir seçenek yok ise yukarıda yazanları uygulayabilirsiniz.

Mobilde masaüstü sürümünü açmak iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayacaktır; çünkü telefon küçük, masaüstü görünüm büyük falan… O yüzden bu ayarlamayı yaptıktan sonra işiniz bitince eski ayarlara dönmeyi unutmayın. Genelde Facebook masaüstü sürümünü görüntülemek isteyenlerin uyguladığı bir yöntem bu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle