İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Android Cihazınız 32 bit mi 64 bit mi? Kaç bit?

Android Cihazınız 32 bit mi 64 bit mi? Kaç bit?
0

Android cihazınızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu nasıl öğreniriz? Android cihazlarda işlemcinin kaç bit olduğunu nasıl öğreniriz? Aslında çok basit bir yöntemle bunu öğrenmek mümkün. Teknolojiyi yakından takip edenler, android cihazlarda bulunan işlemcilerin, bilgisayar işlemcileri gibi günden güne yenilendiğini/güncellendiği/geliştiğini biliyordur. 32 bit ve 64 bit şeklinde tıpkı bilgisayar işlemcilerinde olduğu gibi çeşitlere ayrılan bu android işlemciler cihazlara yerleştiriliyor ve çeşidine özelliklerine göre performans sağlıyor. peki cihanızında bulunan işlemcinin kaç bit olduğunu nasıl öğreneceksiniz?

 

Android cihazlar gerekli ROOT izinleri verildiğinde, her türlü işlemi yapabileceğiniz cihazlar olarak bilinir. Bazı ek uygulamalar yardımıyla cihazınızın her türlü özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Örneğin bataryası kaç mAh, kamerası kaç piksel, ekran çözünürlüğü ne kadar gibi…

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]BU YAZIYI DA OKUMALISINIZ: Android telefonlarda dosya gizleme nasıl yapılır[/box]

Android cihazının beynine girmeniz için çeşitli yazılımlar var. Aslında ayarlar kısmında geliştirici seçeneklerini açtığınızda da bir çok özelliği aktif edebiliyorsunuz. Benim önereceğim yazılım yardımıyla işlemcinizin kaç bit olduğunu öğrenebileceksiniz. 

Uygulamanın adı: Antutu Benchmark

android-kac-bit

Uygulamayı, Google Play mağazasından bir kez indirin ve kurun. Sonra bir kez test edin. Testin sonucunda alt kısımda yer alan “ranking”, “info” gibi seçenekler var. Siz info seçeneğine tıklayarak işlemcinizin kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle