Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor

4

Samsung Galaxy Note serisi, telefon modelleri arasında özellikle iş dünyasında yer alan kullanıcılar tarafından oldukça tutuldu. Bir dönem nasıl Blackberry moda olduysa, son zamanlarda işadamlarında veya işkadınlarında sıkça Note serisi telefon görüyorum. Tabii her güzelin kusuru olabildiği gibi Note serisinde yer alan modellerinde bazı sorunları olabilir. Bunlardan bir tanesi de telefonun açılıp kapanması. Eğer sizin Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor ise cihazda bir sorun var demektir. Bunun sebebini, kaynağını bulmamız gerekiyor öncelikle sonrasında gereken çözümü bularak Note model telefonunuzu iyileştirebilirsiniz. (Hastalanmış  çünkü :ı)

NOTE 4 AÇILIP KAPANMA SORUNU

Samsung Galaxy Note 4 cihazınız eğer olur olmadık anlarda kapanıp açılıyorsa, bazı uygulamalarda – örneğin Facebook, İnstagram, Snapchat, Bip vs. – telefon kendiliğinden kapanıyorsa veya sarjı bir anda yarı yarıya düşüp, cihaz yavaşlıyorsa; cihazda bir sorun var demektir. Bu tip durumlarda akla ilk gelen seçenek, zararlı yazılımlardan bir veya bir kaçının telefonunuzu yüklenmiş olması olasılığıdır. Öncelikle Note 4 cihazınızda güvenmediğiniz, bilmediğiniz, sık kullanmadığınız, onaysız uygulamaları silmekle başlayabilirsiniz. Bu söz konusu uygulamaları sildikten sonra cihazı yeniden başlatıp bir test edin. Note 4 açılıp kapanma sorunu hala var mı? Devam edelim…

Samsung Galaxy Note 4 cihazından bir görünüm

Bazı root işlemi yapılan Note dört cihazlarında bu sorunun yaşandığını telefon forumlarında okudum. Root kullanmışsanız – yani orijinal yazılım kullanmıyorsanız – cihazınızı formatlayarak eski haline getirip yeniden test edin. Eğer düzelmişse, root işlemi sıkıntı yaşatmış demektir.

BATARYANIZDA SORUN OLABİLİR

Bu tip açılıp kapanma durumlarında öncelikle cihaza format atılır. Sizde Note 4 cihanıza yedekleme işlemlerini yaptıktan sonra format atmayı deneyebilirsiniz. Fakat sorun devam ederse yeni ve orijinal bir batarya alıp, bu bataryayı orijinal sarj aleti ile 12 saat sarjda bırakın. Bu da sorununuza çözüm olabilir. Çünkü sorunlu bir batarya cihazın ısınmasına neden olur, bu da cihazda anormal açılıp kapanmalara neden olabilir.

 

Note 4 cihazınız durup dururken kapanıp açıldığında, bataryanın ısınıp ısınmadığına bir bakın lütfen. Anakartı yakmayalım değil mi? Bataryayı bir süre çıkartıp, dışarıda bırakın, soğusun. Daha sonra telefonunuzda hafıza kartı kullanıyorsanız onu da biçimlendirin. Orijinal güncel sürüm kullanmayı unutmayın! Çünkü üreticiler uygulamalar yenilendikçe, cihazda oluşabilecek anormallikleri giderme adına zaman zaman yeni güncellemeler çıkartıyor ve bu güncellemelerin bazıları da özellikle pil tüketimi konusunda yapılıyor.

Küçük bir ihtimal olsa da bazı cihazlarda telefonun yere düşmesi vs. gibi nedenlerle cihazın içerisinde bulunan soketler tam yerine oturmadığı için de bu tip açılıp kapanma sorunları oluşabiliyor. Bu teknik bir konu; işinin ehli bir telefon tamircisine teslim edebilirsiniz.

Ve tabii ki önemli bir uyarı: eğer cihazınızın garantisi HALA devam ediyorsa, Note 4 telefonunuzu garantiye gönderin fakat gönderim yaparken veya garantiye teslim ederken format işlemini yaptığınızı beyan edin. Çünkü sadece açılıp kapanıyor diyerek verirseniz ilk yapacakları iş format atıp size göndermek olacaktır. Bu eğer sorunu çözmezse tekrar geri gönderdiğinizde, uzun süre Note 4 telefonunuzdan uzak kalmış olacaksınız.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (4)

 1. Format dahil herşeyi denedim. Batarya değiştirdikten sonra donma sorunu kalktı fakat kapanma sorunu devam etti. Kapanma sorunu için bana mmc değişimi veya en mantıklısı anakart değişimi dediler. Fakat yabancı bir kaynaktaki videoyu izleyince onu denedim ve oldu. İşi küçük bir karton parçasıyla çözdüm.
  Aşağıdaki videoyu uygulamadan önce içini açtığım telefonun power, ses açma,kapama düğmesini kolonyalı fırça ile dışardan yüzeysel temizledim. Sonra aşağıdaki videoda anlattığı gibi mmc altına çok ince bir karton koydum.

  https://www.youtube.com/watch?v=jLPHWtb0StI

  Çok şükür kapanma sorunu çözüldü.

 2. Tuncay beyin dediğini bende note edge telefonum için yaptım . Kapanma sorunum çözüldü . Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Küçük bi karton parçası sorunumu halletti.

 3. 2 sene önce

  Laf yaptı bal kabağı. Çok önemli bir makale…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir