1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Google Play Store Bağlantı yok hatası çözümü

Google Play Store Bağlantı yok hatası çözümü

featured

google-play-baglanti-yok-hatasi-cozumuAndroid telefonlarda uygulama indirmek/kurmak için resmi uygulama olan Google Play Store‘yi kullanmak zorundasınız; google hesabınızla bağlı çalışan bu uygulama da bazen ‘bağlantı yok’ şeklinde hatalar alınmakta: eğer, bağlantınız varsa (3G olarak veya Kablosuz) ve hala ‘ Google Play Store bağlantı yok hatası ‘ alıyorsanız, aşağıdakileri yapmanız sorunuzu çözecektir.

Öncelikle telefonunuzun saat tarih ayarlarını kontrol edin; eğer saat ve tarih doğru değilse, tarih ve saati düzeltin ve tekrar google play store’ye bağlanmayı deneyin.

Eğer hala sorun devam ediyorsa;

1) Ayarlar > Uygulamalar > İndirilenler > Google Play Store > Ön Belleği Temizle > Verileri Temizle seçeneğine tıklayınız.

2) Ayarlar > Uygulamalar > İndirilenler > Google Play Store > Güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayınız.

Bu işlemler sonrası telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Büyük ihtimalle sorun çözülmüştür. Sorun çözülmediyse büyük bir ihtimalle google play store uygulamanızda sorun vardır silip, tekrar kurmanız gerekebilir veya büyük ihtimalle değiştirilmiş bir rom kullanıyorsunuzdur format atmanız gerekebilir. Burada yazanları doğru bir şekilde yaptığınızda Google Play Store Bağlantı yok hatası çözümü tamamlanmış olacaktır.

 

 

Yorum Ekle