İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Kullandığım Android Uygulamaları

Kullandığım Android Uygulamaları


androidSıkı bir android hayranıyım; açık kaynak kodla yazılan bu sistem yüklü telefonlar benim açımdan hep bir adım öndedir. Bir telefon almak istediğimde veya telefonumu değiştirmek istediğimde benim için önemli olan ilk etken android işletim sistemi olup olmamasıdır. Telefon dediğinde android yüklü olacak ağa! diyorum yani kısaca…

Sıkı bir android hayranı olduğum için; ben de telefonumda kullandığım ( Galaxy S3 kullanıyorum yani android 2.2 ve üstü için bu yazıyı yazıyorum ) uygulamaları blogumda paylaşmak istedim. Android ile beraber gelen google play gazetecilik, google çeviri, gmail vs. gibi uygulamaları buraya yazmıyorum.

Kullandığım android uygulamaları

Foursquare

Yer bildirimi için kullanıyorum; gençlik işte. 🙂 arkadaşlarınızın da nerede olduklarını takip edebiliyorsunuz.

Instagram

Resim paylaşım uygulaması.

InstaFollow

Bu uygulamayı instagram ile beraber kullabilirsiniz. Size yararı nedir diye sorarsanız; sizi instagramda takip etmeyenler ile takipten vazgeçenleri görebilirsiniz.

SquareDroid

Bu uygulama ise normal kamera ile çektiğiniz fotoğrafları instagrama yüklerken, instagramın resmi kırpmasını engellemek için kullanabilirsiniz.

Whatsapp

Anlık mesajlaşma uygulaması. Bilmeyen yoktur herhalde!

Whatsapp ekran Koruyucular

Bu ek uygulamayı da konuşma ekranını süslemek için kullabilirsiniz.

Sudoku

Beyniniz monoton olmasın. Arada su doku çözün!

Linkedin

İş adamları ile iş arayanların ortak buluşma noktası.

Kies Air

Telefonunuzu yedeklemek için vs bu program size yarayacaktır.

MxPlayer

Farklı formatlardaki videolarınızı izlemek için bu codec paketi uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekmekte.

Root Browser

Telefonunuzdaki tüm dosyaları vs görüntüleyebileceğiniz bir uygulama. Aslında telefonda bulunan dosyalarımın daha gelişmiş versiyonu. Gizli dosyaları da gösteriyor bazen galeri kısmınızda gözükmeyen dosyaları da gösteriyor ayrıca telefonunuzla uyumlu olmayan dosyaları da görebiliyorsunuz.

SoundCloud

Online müzik dinleme uygulaması. Milyonlarca müzik içerisinde size uygun olanı dinleyebilirsiniz. İnternetinizden çok yer ama söyleyeyim.

Chrome

Android kullanıyorsan eğer kullandığın tarayıcı da chrome olacak arkadaş! İnternette gezinmek için en iyisi; alternatifleri ile firefox ve opera tabii ki.

Retrica

İOS ile hayran sayısı çokça artan bu uygulama sonunda androide de geldi. Resimlere değişik efektler vermek için kullanılan bu uygulamanın çok çeşitli ekleri de var.

YandexHaritalar

YandexNavi

Bu iki uygulama şu yüzden önemli: normal google haritalar vs ülkemizde kullanılmıyor ve randımanlı değil. ama yandexin daha verimli olduğunu tespit ettim. O yüzden öneriyorum.

Outlook.com

Microsoft ve eski adıyla hotmail maillerinizi takip etmeniz için yararlı bir uygulama.

Hepsiburada

Online alışveriş siteleri içerisinde kullandığım tek uygulama.

Tapatalk

Forum tarzı sitelerde kullanabileceğiniz bir uygulama; bir çok forum sitesini destekliyor. Tek uygulama üzerinden takip etme şansı veriyor sizlere.. Bu yönden çok yararlı. Ülkemiz için örnek vereyim; donanımhaber, r10 gibi bir çok büyük forum sitesini bu uygulama yardımıyla kolay bir şekilde takip edebilir, yorum vs yapabilirsiniz.

Diğer Öneriler: Banka hesaplarınız var ise; Akbank, YapıKredi gibi bankaların android uygulamalarını mutlaka telefonunuzda bulundurun. Ayrıca mesela Turkcell abonesi iseniz, bu şirketin uygulamasını da telefonunuza yükleyerek sim kartınız ile ilgili yapmış olduğunuz tüm hareketleri telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Ve yine ayrıca; ttnet veya superonline gibi abonelikleriniz var ise bunlarında android uygulamaları vardır. Bunları yükleyerek, faturalarınızı vs kontrol edebilirsiniz ve hatta örneğin Ttnet uygulaması ile modeminizi telefonunuzdan kontrol bile edebilirsiniz! Oyun olarak ise telefonunuza fazla bağlanmamak adına kurmamanızı tavsiye ediyorum. Facebook, twitter gibi uygulamaları ile yazmaya bile gerek yok aslında…

SİZ DE KULLANMAK İSTEDİĞİNİZ UYGULAMAYI GOOGLE PLAY DE ARAMA YAPARAK İNDİREBİLİRSİNİZ.

Yorum Yap