Netflix Otomatik Oynatma özelliğini kapatma
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Netflix Otomatik Oynatma özelliğini kapatma

4

İnternet üzerinden gerçek zamanlı olarak filmleri, dizileri ve daha bir çok belgeseli çevrimiçi bir şekilde izleyebileceğiniz Netflix platformu aldı başını, gidiyor. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan platform üzerinden video seçenekleri arasında gezerken otomatik oynatılan video önizlemesi (otomatik oynatma özelliği) Netflix anasayfasında hemen karşınıza çıkar. Bu, kullanıcıların herhalde en gıcık olduğu şeylerden biriydi. Gelin, bu sorunu birlikte çözelim.

Netflix otomatik oynatma özelliğini kapama veya açma

Bugün dünyaca ünlü site yeni bir duyuru yaparak abonelerinin artık otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakmanın aktif olduğunu duyurdu. Bunun yanında artık Netflix üzerinde bundan böyle bir sonraki dizi bölümümünde bir dizi bittiğinde hemen başlaması özelliğini de durdurma şansına sahip olacaksınız. Netflix abonelerinin uzun zamandan beri beklediği otomatik oynatma videolarını devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler web tarayıcı üzerinden ayarlarda ufak değişiklikler yapmak olacaktır.

Netflix Otomatik Oynatma Nasıl Durdurulur?

Hali hazırda Netflix, size uygun bir şekilde seçebileceğiniz iki farklı otomatik oynatma ayarı size sunar, bunları siz ayarlar kısmından değiştirebiliyorsunuz. Bunlar şu şekilde:

 1. Serideki bir sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat.
 2. Tüm cihazlarda gezinirken önizlemeleri otomatik olarak oynat.
Netflix otomatik oynatma ayarlarını kapatmak için bu seçeneklerin seçili olmaması gerekiyor.
Netflix otomatik oynatma ayarlarını kapatmak için bu seçeneklerin seçili olmaması gerekiyor.

Şimdi bu ayarları kapatarak otomatik olarak videoların oynamasını kapatalım:

 1. Web tarayıcısı üzerinden Netflix resmi internet sitesine giriş yaparak, kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın ve Profilinize girin. (Ekranın sağ üst köşesinde yer alıyor.)
 2. “Profili Yönet” i seçin. (Manage Profiles şeklinde de yazabilir)
 3. Burada, hangi cihazınız için otomatik oynatma ayarlarını devre dışı bırakacağınıza yönelik 2 seçenek karşınıza çıkar. (Buradaki ayarlar yardımıyla şu anda kullandığınız cihazın yanında tüm cihazlarda otomatik oynatmayı etkinleştirebilirsiniz veya kapatabilirsiniz. )
 4. Ancak, oturum açmış olduğunuz tüm cihazlarınızda otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak için “Autoplay Next Episode in a Series on all Device” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.
 5. Yani burada dikkat etmeniz gereken; iki seçenek seçilmiş ise zaten otomatik olarak oynatıyordur, siz iki seçenekte de tikleri kaldırın, böylelikle kapatmış olursunuz.
 6. Sonrasında ayarları kaydet seçeneğine tıklayın ve yaptığınız değişiklikleri kaydedin. .

İşlem bu kadar basit ancak resmi duyuru da olduğu gibi bu ayarların değiştirilmesinin Netflix hesabınıza yansıtılması biraz zaman alabilir, bu yüzden bir süre beklemeniz gerekebilir. Hemen panik yapmayın yani. Başarısız olursa Netflix hesabınıza ait oturumunu kapatıp hesabınıza yeniden girin ve uygulama önbelleğini silin.

Profilinizi güncellenen ayarla yeniden yüklemek için önce başka bir profile geçip ardından kendi profilinize geri dönerek güncelleme işlemini hızlandırabilirsiniz. Netflix otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak istediğinizi veya cihazınızda bu özelliğin olmasını istediğinizi biliyoruz. Zaten bu yüzden bu yazıyı okuyorsunuz. Bu yüzden eğer işlemleri yaptığınızda başarılı olduysa yorum kısmına düşüncenizi yazabilirsiniz.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (4)

 1. İşime yaradı teşekkürler, uyuya kalınca oynatma devam ediyordu.

 2. 3 sene önce

  Sevgili Hakan yerli dizileri tamamen hayatımızdan çıkardık ve Netflix’e yöneldik. Saymakla bitmez avantajı var. Sevenleri için faydalı bir içerik oluşturmuşsun tebrik ederim.

 3. 3 sene önce

  Güzel site takipteyim başarıların devamını diliyorum inş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir