İlginizi Çekebilir
hint-sinemasi
Netflix
13

Netflix filmleri gizleme olayını anlatacağım sizlere. Günümüzün, hele ki şu korona virüs günlerinde en popüler uygulamalarından olan Netflix artık her mecrada karşımıza çıkıyor. Youtube’de o kadar reklamı dönüyor ki video izleyemiyoruz adeta. Ama Netflix bir çok komplo teorisi ve eleştiriye rağmen kendini geliştirmeye, gelen önerileri değerlendirmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de üyelerin kitaplığında yer alan filmleri veya TV şovlarını veya daha genel ifadeyle videoları gizleme özelliğini kullanıma sunması. Eğer Netflix’in size belirli filmleri sürekli önermesinden bıktıysanız veya çocuklarınızın herhangi bir film veya videoyu izlemesini istemiyorsanız Netflix uygulaması üzerinde yapacağınız ufak bir ayarlama ile filmleri / videoları gizleyebilirsiniz. Peki, nasıl?

Netflix filmleri gizleme nasıl yapılır?

Öncelikle belirteyim: bu ayar profillere özgüdür, yani diyelim ki bir Netflix uygulaması satın aldınız ve bu uygulamada 4 adet profil var: bu ayarlamaları her profil için yapmanız gerekiyor. Eğer birden fazla profiliniz varsa, bu profilleri çocuklarınızdan saklamak için PIN ile kilitleme olayı da var, burada anlatacağım bu değil.

Netflix uygulamanızda film veya videoları gizlemek için herhangi bir masaüstü tarayıcısından Netflix web sitesinde oturumunuzu açın. Sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgesinin üzerine gelin ve ” Hesap ” seçeneğine tıklayın. (İngilizce kullanıyorsanız Account seçeneğine tıklayın)

Netflix filmleri gizleme işlemi için hesabınıza giriş yapın.
Netflix filmleri gizleme işlemi için hesabınıza giriş yapın.

Netflix içerikleri kısıtlamak

Profile & Parental Controls yani Profil ve Ebeveyn Denetimleri kısmına gidin ve film ve videoları gizlemek istediğiniz profile tıklayın. Profilin altında, “Kısıtlamaları Görüntüleme” seçeneğini bulun ve sağındaki “Değiştir” yani “Change” bağlantısını tıklayın. Eğer ekranda sizden şifrenizi girmeniz istenirse, kimliğinizi doğrulamak için şifrenizi girin. Eğer Netflix hesaplarını paylaşımlı olarak birden fazla kişiyle birlikte paylaşıyorsanız, Netflix şifreniz olan herkesin bu ayarları istediği zaman değiştirebileceğini de aklınızda olsun.

Netflix üzerinde filmleri gizlemek için ayarlar bu şekilde.
Netflix üzerinde filmleri gizlemek için ayarlar bu şekilde.

Belirli bir TV dizisinin veya filmin ayar yaptığınız profil için görünmesini önlemek yani gizlemek için dizinin veya filmin adını “[Ad] için Başlık Kısıtlamaları” altındaki metin kutusuna yazın. Siz yazmaya başlayınca alt kısımda listeler çıkacak, doğru filmi veya diziyi bulun seçin. Seçilen film veya dizi daha sonra alt kısımda kırmızı renkte görünür. Eğer daha sonrasında pişman olup bu filmi veya diziyi listeden kaldırmak isterseniz, kısıtlanmış içeriğin sağındaki “X” işaretini tıklayın. İşiniz bittiğinde “Kaydet” e basın.

Bu yazımda sizlere Netflix üzerinde film, dizi, video gizleme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştım, umarım faydalı olmuştur. Netflix zaten kendi sitesinde de bu konuda bir yazı paylaştı. Umarım faydalı olmuştur. Yakında videolu anlatımda yapabilirim.

Ayrıca Netflix Otomatik Oynatmayı kapatma yazımı da okuyabilirsiniz. İyi seyirler.

Yorum Ekle