İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kültür - Sanat - Sinema
  3. Amerikalı Türkücü: Cem Kervan

Amerikalı Türkücü: Cem Kervan


Türk Halk Müziği’nin ne kadar zor olup olmadığını bilmiyorum fakat bana biri dese ki ” amerika’da doğdu büyüdü, şuan türkü çalıp – söylüyor ” biri için, yerlere yatıp gülürmüyüm bilmiyorum ama inanmazdım, niye yalan söyleyeyim?.

Gazete sayfalarını çevirirken gördüm bu haberi; bloguma yazmak istedim… Geoff Carvey yani türkçe adıyla Cem KERVAN Amerikada Los Angeles’de doğup büyümüş. Amerika’da da müzikle uğraşan bu türk halk müziği aşığı turist olarak 1986 da ülkemize geldiğinde tanıştığı türk halk müziğinden hiç kopamamış…

Şuan da bir türkü evi ve stüdyosu olan müzisyen ülkemizde yaşıyor. 52 Yaşındaki bu türkücünün evet belki inanamayacaksınız ama 3 tane albümü var.

Şu günlerde dem geldi dem albümünü yani 3.albümünü piyasaya çıkartan türkücü, türkiye’de tanışmış eşiyle… Çocukları da burada doğup – büyümüşler… Tam anlamıyla türk oldular diyebiliriz haliyle = ) 1. Albümü ” Şaha doğru giden kevran “, 2. Albümü ” Şahin yücelecek saati geldi “

Dem geldi dem türküsünü ben dinledim; internette türkücü hakkında haber metinleri dışında bilgi bulamadım; video bulsa idim burada paylaşırmıydım bilmiyorum ama bu tip insanlara bence albümünü alarak katkıda bulunmak gerek =) Dem geldi dem türküsünü gerçekten güzel söyledi, beğendim.

Demosunu şu adresten dinleyebilirsiniz.

kendisine ait web sitesinden daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz: http://www.cemkervan.com

Yorum Yap