İlginizi Çekebilir
omegle
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Yandex DNS ile kapatılan sitelere girmek

Yandex DNS ile kapatılan sitelere girmek
0

Maalesef günümüzde hem yasal boşluklar hem de global siteler ile ülkelerin anlaşamaması nedeniyle bir çok site kapatılabiliyor; ilk akla her nedense ahlaki siteler gelse de artık sosyal medyanın aktif siteleri de kapanabiliyor. Bu durumda DNS adreslerinizi değiştirerek sitelere erişebilirsiniz; fakat her DNS adresini kullanmak doğru olmaz. Bu DNS adresleri aracılığıyla gizli bilgilerinizi de bir nevi paylaşmış oluyorsunuz. Bu durumda güvenilir sitelerin alt yapısını kullanmak daha doğru olacaktır.

Yandex DNS bu konuda yeni yeni duyulan, güvenli sitelerden biri.

Yandex DNS ile sadece bilgisayarınızı değil modeminizi de direk DNS ayarlı şekilde kurabilme şansınız var; bu konuda dns.yandex.com adresinde detaylı anlatımlar mevcut. Alternatifler için halka açık bedava dns sunucuları adlı makalemi de okuyabilirsiniz. DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi ise googleye ‘ DNS değiştirme resimli anlatım ‘ boşluk işletim sisteminizin adı ( xp veya windows 7 vs. ) yazarak arama yaparsanız cevap bulabileceksiniz.

Şimdi gelelim Yandex DNSnin özelliklerine ve numaralarına:

yandex dns

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere  seçeneğiniz var; ilk seçenek ile istediğiniz tüm sitelere girebilirsiniz. Safe seçeneği ile yandex’in güvenilir olarak işaretlediği tüm sitelere girebilirsiniz. Family seçeneği ile açık, ahlaki, adult içerikli siteler haricinde tüm sitelere girebilirsiniz. Size uygun olan İP numaraları ile DNS değiştirebilirsiniz.

Ben şuanda Yandex DNS kullanmaktayım ve gayet hızlı olduğunu söyleyebilirim.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle