İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Ok.ru sitesinden programsız video – film indirme

Ok.ru sitesinden programsız video – film indirme
2
2

Rusya ve çevresindeki ülkelerde en çok tıklanan sitelerden biri olan Ok.ru sitesi, aynı zamanda Türkçe hizmet veren bir popüler Rus sosyal medya sitesi. Ok.ru aslında Odnoklassniki kelimesinin kısaltılması ve Rusya’nın uzantısı olan .ru ile biten bir site. 10 milyondan fazla tekil tıklamaya sahip olan popüler web sitesi son zamanlarda Türkler arasında da yayılmış, sonrasında site sahipleri Türkçe dil seçeneğini de sitede aktif etmişti. Özellikle Türkiye’deki film siteleri veya büyük boyutlu videolar yüklemek için en çok kullanılan sitelerden bir tanesi. Youtube benzeri video paylaşım sitelerinin aksine yüklenen videolar kolay kolay da silinmiyor. Gelelim konumuza: peki bu siteden film nasıl indirebiliriz? Bunun için özellikle bir program kullanmaya gerek yok. Aslında ok.ru internet sitesinden video indirmek çok kolay. Bunu size bir kaç adımda anlatacağım:

Ok.ru video indirme

Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu ok.ru üzerinden açınız. Yani şunu demek istiyorum: mesela herhangi bir film sitesi üzerinden ok.ru logolu videoyu izliyorsanız, videonun sağ kısmında yer alan zincir kısmına tıklayıp videonun orjinal linkini koplayabilirsiniz. Bunun dışında videonun sol üst kısmında yer alan O.K logosuna tıkladığınızda da videonun orjinal linki açılır. Bu şekilde orjinal videoyu açalım.

okru1
Ok.ru video bağlantısını kopyalama

Şimdi ikinci aşamaya geçelim. Ok.ru videosu indirmek için bu aşamada öncelikle ufak bir değişiklik yapmamız gerekecek. Videonun orjinal uzantısı http://www.ok.ru/video/… şeklinde devam eder. Biz bu www. kısmını silelim, yerine m. koyalım. Yani biz bu işlemle sitenin mobil versiyonunu bilgisayar üzerindeki tarayıcımızdan açmış olacağız. Böylelikle video mobil platformda açılmış gibi tarayıcıda açılacak, aynen aşağıdaki gibi:

okru2

Geldik video indirme kısmına… Şimdi videoyu başlatın ve videonun orta kısmındayken fare ile sağ tuşa basın. Açılan menüden Videoyu farklı kaydet (Google Chrome tarayıcıda video olarak kaydet…) tıkla seçeneğini seçerek videoyu bilgisayarınıza indirin. Eğer dosya indirme yöneticisi kullanıyorsanız (İnternet Download Manager vs. gibi) zaten direk indirme başlatır, daha önce ayarlarını yaptığınız yere indirir. Veya sizden dosyayı indirmek istediğiniz klasörü sorabilir. Veya otomatik olarak downloads (indirilenler) klasörünüze inebilir. Bu sizin tarayıcı ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir.

okru3

Ok.ru sitesinden video indirme işlemi tamamlandığında, indirdiğiniz dosyanın adını değiştir seçeneğini seçin ve inen dosya isminin son kısmına .mp4 ekleyin ve kaydedin. Video izlenmeye hazırdır demektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. 4 sene önce

    Teşekkürler ama işe yaramıyor hocam.

    • Ne gibi bir hata aldınız yazarsanız ona göre ilgilenelim, düzeltelim yazıyı. ben aynı şekilde indirmeye devam ediyorum çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.