1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
  3. Twitter’de Boş Tweet Atmak

Twitter’de Boş Tweet Atmak

twitter-bos-tweet-atmak

Bazı kullanıcıların sosyal medya sitesi twitter üzerinde boş tweet (gönderi) attıklarına şahit olmuş olabilirsiniz; peki twitter üzerinden boş tweet nasıl atılır? sorusunun cevabını biliyor musunuz? Tabii ki bilmiyorsunuz, yoksa bu yazıda ne işiniz var değil mi? Şaka bir yana, twitter üzerinden boş tweet atmak sadece tweet gönderme tuşuna basıp, göndere basarak sonuçlanan bir hareket değil. 

BOŞ TWEET ATMAK

boş tweet atmak
boş tweet atmak

Bazı fenomen oyunlarda çeşitli “hile” kodları ile piyasaya sürülüyor; mesela GTA V oyununun hile kodları var. Bunun benzeri gibi sosyal medya devleri de çeşitli “hileleri” aktif halde kullandırabiliyorlar. Tabii ki ilk başta dikkat çekmek, “nasıl yapıyorsun bunu?” dedirtmek için kullanılan bir yöntem bu. Geçen yıl ben denemiştim, alt tuşuna basılı tutup 255 yazınca tweet gönder tuşu aktif oluyor ve gönderebiliyordum. Fakat bu kod geçen gün çalışmadı. Bende ufak bir araştırma sonrası yeni boş tweet atma yöntemini buldum diyebilirim.

Boş tweet atmak için, tweet göndere basıp boş ekranda alt + 0144 yani alt tuşuna basılı tutarak 0144 yaazdığınızda gönder tuşu aktif olur ve boş tweet atabilirsiniz. işte size bir örnek:

<blockquote class=”twitter-tweet” data-partner=”tweetdeck”><p lang=”und” dir=”ltr”></p>&mdash; eGüncel (@eguncelnet) <a href=”https://twitter.com/eguncelnet/status/773484807028441088″>September 7, 2016</a></blockquote>
<script async src=”//platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Yorum Yap