İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme
Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme
2
2

#Spotify kullanıcı adını değiştirme özellikle podcast servisini sıkça kullanan ve kendine bir kullanıcı adı oluşturmak isteyen (çünkü siteye üye olduğunuzda otomatik olarak bir kullanıcı adı sistem tarafından veriliyor) kullanıcıların sıkça arama yaptığı ve çözmek istediği bir sorun. Fakat 01/02/2020 tarihi itibariyle ve öncesinde de olduğu gibi Spotify kullanıcı adı değiştirme mümkün değil, sistem tarafından engellenmiş/kapatılmış durumda. Gelin ayrıntıları irdeleyelim:

Milyonlarca şarkıyı dinlemenize vesile olan dijital platform, özellikle gençlerin yüksek oranda kullandığı bir sosyal ağ aynı zamanda. İlk 3 ay kullanmanın ücretsiz olduğu uygulamanın Android ve iOS sürümleri bulunuyor ve tam sürüm kullanmak için Premium, Aile, Öğrenci gibi seçeneklerden birini seçerek ücretli olarak uygulamaya sahip olabiliyorsunuz.

Spotify Kullanıcı Adını Değiştirme

Spotify resmi internet sitesindeki bilgileri aynen paylaşmaya gerek yok: Spotify nickname değiştirme şuan kesinlikle mümkün değil; sadece verilen kullanıcı adını göstermek yerine Facebook ile giriş yaparak Facebook isminizin görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Peki, bunu nasıl yaparız?

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi ile ekran adınız değişmiş olacak ve harf ve rakamlardan oluşan kullanıcı adı gözükmeyecek.
Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi ile ekran adınız değişmiş olacak ve harf ve rakamlardan oluşan kullanıcı adı gözükmeyecek.

Facebook hesabınızla uygulama üzerinden oturum açtıktan sonra sağ köşede bulunan ayarlar simgesi üzerinden Sosyal kısmına giriş yapın. Facebook’a Bağlan bölümüne basarak Spotify hesabınızı Facebook hesabınıza bağlayın. Bu işlem sonucunda Spotify görünen adınız Facebook adınız ile değişir ancak spotify kullanıcı adı aynı kalır.

Spotify üzerinde topluluk forumu üyeleri 2013 yılında litchiedos adlı kullanıcının açmış olduğu “I simply want to change my profile name.” başlıklı yazısını en çok hit alan yazılardan biri haline getirdi ancak hala bu konuda Spotify yöneticileri adım atmış değil. Örneğin hali hazırda mobil uygulama veya masaüstü uygulamasında veya web sitesine giriş yaptığınızda ayarlar ve profil kısmında hesap ayarlarıyla ilgili birçok seçenek var ama kullanıcı adını değiştirmek gibi bir şey yok ne yazık ki.

Spotify kullanıcı adı değiştirme Ne Yazık ki Başka Bahara

Bu konuda topluluk menajerinin en son 2019 yılı Ocak ayında vermiş olduğu cevap şu şekildeydi (Türkçesi): Ne yazıkki böyle bir özellik Spotify’da yok. Bunun için bir özellik oylama sistemi açmışlar ve kullanıcı adı değiştirme özelliğini şu an için kullanıcılar oylamakta.

Spotify üzerinde hali hazırda üye olan kullanıcıların kullanıcı adı harf ve rakamlardan oluşan şekilde gözüküyor ve bu da bazı kullanıcılar görselliği vs. sevdiği için hoş olmuyor; zaten o yüzden arayış içindeler.

Spotify üzerinde kayıt yaptığınızda bu şekilde harf veya rakamlardan oluşan şekilde karşınıza çıkacak.

Dünyaca ünlü uygulamanın resmi topluluk sitesinde bile Spotify kullanıcı adı değiştirme hakkınca onlarca başlık bulunuyor; birçok yönetici şuan için böyle bir özelliğin olmadığını, ilerleyen süreçte olup olmayacağı konusunda ise kesin konuşmayacakları görülüyor. Bunun için kullanıcılar anketler falan bile oluşturmuş. Sizde topluluk forumuna yazarak kullanıcı adı değiştirmenin aktif hale gelmesini isteyebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. uygun yollu spotify hesabı satın almıştım düşünüyordum nasıl kullanıcı adı değiştirebilirm diye bu site denk geldi. çok teşekkürler

  2. 2 sene önce

    Teşekkür ederim çok yardımcı oldun gerçekten. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.