İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Joomla
  3. En iyi 5 Joomla Alışveriş Eklentisi

En iyi 5 Joomla Alışveriş Eklentisi


Online mağaza, her yıl daha popüler olmakla beraber aynı paralellikte Joomla alışveriş eklentileri sayısı da artmaya devam ediyor. Sadece online mağaza açmak değil, kendi ürünlerini pazarlamak ve sanal alemde yayınlamak için bir çok eklenti var. Ama joomla siteniz için hangisi uygun? Bunu seçerken ne gibi özellikleri dikkat etmemiz gerektiği konusunda bir kılavuz şu anda mevcut değil ama en iyi 5 Joomla e-ticaret uzantıları size yol gösterecektir.

Son 7 yıl içinde joomla eklenti sayfasında en çok indirilen ve en çok rağbet görüp, sonrasında ek eklentileri de çıkan joomla alışveriş eklentisi listesini şu şekilde yayınlamak mümkün:

joomla en iyi 5 alışveriş eklentisi

Yukarıdaki resim; http://www.ostraining.com/blog/joomla/joomla-shopping-carts/ adresinden alıntıdır.

Resimde gördüğünüz üzere joomla en iyi 5 alışveriş eklentisi listelenmektedir. Bunlar;

– Virtuemart

– MijoShop

-HikaShop

– RedShop

– JoomShopping

Bu eklentiler içerisinde virtuemart en eski alışveriş bileşeni olarak göze çarpmaktadır. Fakat ben bu yazıyı yazdığım an, resimde gözüktüğü üzere Joomla 3.0 versiyonu yayınlanmamıştı.

Şimdi gelelim sorumuza: bir alışveriş sitesi açmak istiyorum joomla ile ve hangi eklentiyi kullanmalıyım? Cevap veriyorum:

Eğer sermayeniz var ise yani paranız var ise ücretini ödeyip HikaShop kullanabilirsiniz. Ama ücret ödeme istemiyorsanız, kısıtlı özellikleri ile beraber RedShop kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle